Trump i ngriu fondet/ OBSH uron Biden për fitoren: Për t’i dhënë fund pandemisë…

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tentros, Adanom Gebregesous, përgëzoi Presidentin e zgjedhur të SHBA Joe…

Grenell: Marrëveshja e Uashingonit po zbatohet, administrata e Trumpit ndërmerr veprime të shpejta

Grenell thotë se ka filluar të zbatohet marrëveshja e 4 shtatorit. Richard Grenell, emisar special i…

Kush do të zgjidhet presidenti i SHBA-së/ Ja mendimi i qytetit që e gjen gjithmonë fituesin

Pyetja që më shumë po mundon amerikanët këto muaj është: Kush do të zgjidhet president i…

Trump i kthehet fushatës, thotë para turmës se ndihet i fuqishëm

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u rikthye në fushatën zgjedhore për herë të parë…

Amerika do të pranojë vetëm 15 mijë refugjatë në vitin 2021

Administrata Trump ka informuar Kongresin se synon të pranojë vetëm 15,000 refugjatë këtë vit fiskal, një…

SHBA’ja do të ndalojë shkarkimin e aplikacioneve TikTok dhe WeChat

SHBA’ja do të ndalojë shkarkimin e aplikacioneve TikTok dhe WeChat. Platformat sociale, TikTok dhe WeChat do…

Vuçiq: Bisedimet po vazhdojnë, s’di a do të ketë marrëveshje

Vuçiq deklarohet edhe njëherë për takimin në Uashington. Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuciq, përmes një shkrimi…

SHBA propozon ndryshimin në rregullat e dushit pas rënies së flokëve të Trump

Ankesat e presidentit amerikan për larjen e flokëve bënë që qeveria të propozojë një lehtësim të…

Khamenei i refuzon bisedimet me SHBA-në për programin bërthamor

Udhëheqësi suprem i Iranit, Ajatollah Ali Khamenei, e përjashtoi mundësinë e negociatave me Uashingtonin, në lidhje…

SHBA nuk do t’u jep viza studentëve të rinj shkaku i COVID-19

Shërbimi Federal i Emigracionit njoftoi se studentë të rinj nga jashtë nuk do të jenë në…

SHBA-të i sigurojnë 100 milionë vaksina kundër Covid-19

Administrata Trump do t’i paguajë ndërmarrjes farmaceutike Pfizer gati dy miliardë dollarë për dorëzimin e një…

Administrata e Trump rikthen ekzekutimet federale në SHBA pas 17 vjetësh