Sot do të varrosen katër të zhdukur nga lufta e fundit në Kosovë

Më 25 qershor do të bëhet varrimi i Dibran Dibranit, Zeqir dhe Magbule Mujës si dhe…

“Nuk ka ADN dhe as gjurmë gishtash”/ The Sun: Vrasja e 20 vjeçares greke vështirë për tu zbuluar, diçka nuk është në rregull

Caroline Crouch 20-vjeçarja angleze u torturua dhe u vra nga hajdutët të cilët gjithashtu i vendosën…

Imazhet satelitore të amerikanëve zbulojnë trupat e kosovarë në Serbi

Komisioni Qeveritar për të Pagjeturit në një konferencë për medie janë deklaruar për zhvillimet e fundit…

Gjetja e të zhdukurve në Serbi, ky është roli i ndërkombëtarëve

Ky është roli i ndërkombëtarëve për gjetjen e të zhdukurve në Serbi. Komisioni Ndërkombëtar për Personat…

“Shkatërrohet për 30 sekonda”, zbulimi shkencor që mund të na shpëtojë nga COVID-19

Sars COV2 ka shkaktuar shumë probleme që kur u shfaq, por tashmë e gjithë bota është…

Zbulohet plani i arratisjes së shqiptarëve në Greqi, donin të merrnin peng drejtoreshën e burgut dhe një prokuror

Policia greke ka mbledhur te tjera informacione për tentativën e arratisjes së mundshme të 9 shqiptarëve…

Vajza sekrete e ish mbretit belg fiton të drejtën për ta quajtur veten një princeshë

Vajza dikur sekrete e ish-mbretit belg Albert II ka fituar një betejë ligjore mbi të drejtat…

Virologu gjerman rrëzon teoritë konspirative për koronavirusin

Çfarë mendon një nga ekspertët më të njohur gjermanë për Coronën, për teoritë e çuditshme konspirative…

Grekët tallen me zëdhënësin e Erdoganit

E gjithë Greqia po tallet me zëdhënësin e Presidencës turke İbrahim Kalın. Ky i fundit tha…