Home / Tag Archives: aeroplan

Tag Archives: aeroplan

Çka i ndodh trupit tuaj kur udhëtoni me aeroplan?

Çka i ndodh trupit tuaj kur udhëtoni me aeroplan?

Një udhëtim është gjithmonë i mirëpritur pavarësisht distancave të largëta që keni ndërmend të përshkoni. Një udhëtim me aeroplan mbetet gjithmonë zgjedhja e duhur, edhe pse çuditërisht në aeroplan trupi juaj transformohet. Këto janë pesë faktet e çuditshme që ju ndodhin gjatë një udhëtimi : -Ju vjen një erë e …

Read More »

Ky është aeroplani që do të shpëtojë shumë jetë në rast rreziku (Video)

Ky është aeroplani që do të shpëtojë shumë jetë në rast rreziku (Video)

https://www.youtube.com/watch?v=z13Ae9ygiCU Ish-inxhinier i aviacionit dhe hetuesi i aksidenteve ajrore, Vladimir Tatarenko, ka arritur të krijoi një kabinë të ndashme nga aeroplani që bart pasagjerë, e që potencialisht mund të ndahej nga aeroplani në rast rreziku. Nëse një aeroplan gjatë fluturimit do të kishte probleme serioze, dhe do rrezikonte përplasjen në …

Read More »

Zjarret në Adriatik, NATO ndihmon Malin e Zi

Zjarret në Adriatik, NATO ndihmon Malin e Zi

NATO dhe aleatët do të ndihmojnë Malin e Zi në luftën me stuhitë e zjarrit, përmes dërgimit të aeroplanëve për shuarjen e zjarrit, thanë zyrtarë të Aleancës për mediat podgoricase. Zyrtarët e NATO-s thanë se autoritetet malazeze dje kanë dërguar kërkesë për ndihmë Aleancës, duke kërkuar një aeroplan në shenjë …

Read More »

Gjarpër në aeroplan, tmerrohen pasagjerët (Video)

Gjarpër në aeroplan, tmerrohen pasagjerët (Video)

Pasagjerët e një aeroplani që po fluturonte drejt Aniak në Alaskë, janë tmerruar pasi konstatuan se në bord bashkë me ta ishte edhe një udhëtar i pazakontë, një gjarpër. Një fëmijë teksa ngjitje në aeroplan ka dalluar bishtin e një gjarpri, duke vënë në panik të gjithë udhëtarët, shkruajnë mediat …

Read More »

Diçka e papritur i ka ndodhur Ermalit në aeroplan…(VIDEO)

Ermal Fejzullahu ka qenë i ftuar i emisionit Mirage këtë javë. Ai rrëfeu për jetën private, karrierën dhe marrëdhëniet me kolegët. Ndër të tjera, ai tregoi një ngjarje interesante se çfarë i kishte ndodhur atij javën e kaluar në aeroplan dhe kush e evitioi problemin. Shikoni videon dhe mësoni se …

Read More »