Home / Tag Archives: aeroplani

Tag Archives: aeroplani

Ky është aeroplani që do të shpëtojë shumë jetë në rast rreziku (Video)

Ky është aeroplani që do të shpëtojë shumë jetë në rast rreziku (Video)

https://www.youtube.com/watch?v=z13Ae9ygiCU Ish-inxhinier i aviacionit dhe hetuesi i aksidenteve ajrore, Vladimir Tatarenko, ka arritur të krijoi një kabinë të ndashme nga aeroplani që bart pasagjerë, e që potencialisht mund të ndahej nga aeroplani në rast rreziku. Nëse një aeroplan gjatë fluturimit do të kishte probleme serioze, dhe do rrezikonte përplasjen në …

Read More »

Pamje mahnitëse: Aeroplani bën ngritje nga pista në mënyrë vertikale (Video)

Pamje mahnitëse: Aeroplani bën ngritje nga pista në mënyrë vertikale (Video)

Që nga momenti i fillimit të fluturimit, ky aeroplan – Boeing 787 Dreamliner – ka bërë diçka për të cilën është përfolur së tepërmi. Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë pamje në të cilat shihet një aeroplan duke treguar një mënyrë të veçantë të fluturimit të tij …

Read More »

Çifti që rrihej në pistë, vonoi aeroplanin për gjysmë ore (Video)

Çifti që rrihej në pistë, vonoi aeroplanin për gjysmë ore (Video)

https://www.youtube.com/watch?v=U5y3I8MfPjs Në Huanqiu të Kinës, aeroplani i mbushur me udhëtarë ishte gati të nisej, por u pengua nga bashkëshortët që rriheshin, në vend se të hynin brenda për të udhëtuar. Për gjysmë ore, është pritur që ata të përfundojnë, derisa kryesuesi i fluturimit ka kërkuar ndihmën e forcave të rendit …

Read More »

Gjarpër në aeroplan, tmerrohen pasagjerët (Video)

Gjarpër në aeroplan, tmerrohen pasagjerët (Video)

Pasagjerët e një aeroplani që po fluturonte drejt Aniak në Alaskë, janë tmerruar pasi konstatuan se në bord bashkë me ta ishte edhe një udhëtar i pazakontë, një gjarpër. Një fëmijë teksa ngjitje në aeroplan ka dalluar bishtin e një gjarpri, duke vënë në panik të gjithë udhëtarët, shkruajnë mediat …

Read More »

Kur era e fortë “ia merr mendtë” aeroplanit (Video)

Kur era e fortë “ia merr mendtë” aeroplanit (Video)

https://www.youtube.com/watch?v=bipLd4NUiRs Ata të cilët kanë frikë nga fluturimet, dhe jo vetëm ata, me siguri do të ndiheshin në siklet në momentin kur të shikonin këto pamje. Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për një aterrim me vështirësi të një aeroplani në aeroportin Leeds Bradford Airport, në Angli. …

Read More »