Home / Tag Archives: aeroport

Tag Archives: aeroport

Arrestohet një person në aeroport, kjo është arsyeja

Një person është arretusar sot në aeroportin ‘Adem Jashari’ në Prishtinë. Policia e Kosovës ka bërë me dije se ka arrestuar dje në person në aeroportin “Adem Jashari” në Prishtinë. Ai ishte ekstraduar nga një shtet jashtë Kosovës dhe i njëjti është dërguar në burgun e Dubravës. “Në bazë të urdhëresës së lëshuar nga Gjykata Themelore në Ferizaj, është arrestuar një mashkull K/Shqiptar i cili ishte ekstraduar nga një shtet jashtë Kosovës dhe i njëjti është dërguar në vuajtje të dënimit burgun e Dubravës”, thuhet në raportin e policisë së Kosovës.

Read More »

Luana Vjollca kapet mat me të dashurin në aeroport, kjo foto ju befason

Luana Vjollca është në një lidhje me biznesmenin nga Kosova prej disa vite. Ajo është një nga moderatoret më të suksesshme të momentit. Provat kanë treguar se ajo është gjithmonë më e kërkuar. Emisionin i fundvitit në Top Channel theu rekorde shikueshëmri, ku i ftuar ishte Flori Mumajesi me grupin ‘Threedots’. Mirëpo, duket se Luana ndonëse diskutohet kudo, ka vendosur që jetën private ta mbajë larg mediave. Prej disa vitesh Vjollca është në një lidhje me biznesmenin nga Kosova, Krenar Cocaj. Edhe pse nuk ka konfirmuar asgjë, Luana është fotografuar herë pas here me të në ambjente të ndryshme. Moderatorja seksi është krejtësisht e mbuluar me një veshje të zezë. Ajo ka vendosur syzet e zeza dhe një kapele të zezë, për të mos u dalluar në mesin e turmës nga njerëzit e thjeshtë. Kujtojmë që Cocaj më parë ka qenë i lidhur me këngëtaren kosovare Dafina Zeqiri.

Read More »

Për shkak të grevës, ja çka pritet të ndodh nesër në aeroport

Vazhdon greva në aeroportin e Prishtinës. Për rreth katër orë në Kullën e Trafikut Ajror në Agjencinë e Shërbimit të Navigimit, ka mbretëruar qetësia, raporton KTV. Vetëm një aeroplan ushtarak ka aterruar në pistën e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës, kjo pasi të 22 kontrollorët e këtij institucioni kanë mbajtur grevën e dytë të tyre, kësaj radhe katërorëshe. Grevës së tyre i janë bashkuar edhe punëtorët e tjerë të ASHNA-së. Pak para mesditës, Aeroporti “Adem Jashari” është vërshuar nga udhëtarët, fluturimet e të cilëve janë shtyrë për disa orë. Por, shtyrjet nuk i kanë bezdisur udhëtarët, shumica e të cilëve kanë thënë se janë njoftuar me kohë për grevën. Driton Hyseni, menaxher i planifikimit të fluturimeve në ANP, ka theksuar se gjendja ka qenë e menaxhueshme, porse komplikime mund të ketë nëse greva vazhdon. Kontrollorët janë të bindur në vazhdimin e veprimeve të tyre sindikale, deri në largimin e ASHNA-së nga Ligji i Pagave, pasi, sipas tyre, i është marrë pavarësia që ..

Read More »

Pas paralajmërimeve për grevë në aeroport, ja çka pritet të ndodh

Grevë edhë në aeroport. Sindikata e Agjencisë së Navigacionit Ajror, sot gjatë ka paralajmëruar hyrjen në grevë. Të gjitha shërbimet e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” do të ofrohen sipas programit të fluturimeve, përgjatë 24 orëve në secilën ditë të javës. Megjithëse Shërbimet e Kontrollit Ajror të Republikës së Kosovës kanë paralajmëruar grevë në intervale të ndryshme kohore duke filluar me 13 shkurt, udhëtarët duhet të përcjellin programin e fluturimeve e të kontaktojnë me kompanitë ajrore dhe kompanitë e organizimit të udhëtimeve.

Read More »

Putin arrin në Serbi, ja nga kush u prit në aeroport

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin sot do të jetë për vizitë në Serbi, ku tashmë ka arritur. Aeroplani më të cilin ka udhëtuar nga Moska drejt Beogradit, ka ateruar para pak çastesh në aeroportin ‘Nikolla Tesla’. Në aeroplan Putinin është futur që ta marrë ambasadori rus në Beograd, Aleksander Chepurin, ndërsa ka qenë Aleksander Vuçiq ai i cili e ka pritur poshtë shkallëve të aeroplanit. Putin dhe Vuçiq do të disktuojnë shumë çështje siç kanë njoftuar mediat serbe. Një ndër to pritet të jetë edhe çështja e zgjidhjes së problemit të Kosovës. Për sigurinë e Putinit do të kujdesen rreth 5000 forca policore, ndërsa në Beograd do ta presin rreth 50 mijë njerëz. Ka pasur edhe zëra të cilët e kanë kundërshtuar këtë vizitë duke thëën se kjo vizitë e Putinit do ta rrënojë edhe më tepër shtetin dhe demokracinë në Serbi.

Read More »

Kaos në aeroport, anulohen shumë fluturime

Një ngjarje e papritur ka ndodhur në Gjermani. Një grevë për pagat e personelit të sigurimit në tetë aeroporte në Gjermani, përfshirë Frankfurtin që ka numrin më të madh të fluturimeve, ka shkaktuar kaos ditën e sotme në trafikun ajror për të tretën herë radhazi në më pak se dhjetë ditë. Ndërprerja e punës me kërkesë të sindikatës “Verdi”, që nisi në orën 02:00 lokale (01:00 GMT) në Frankfurt dhe do të zgjasë deri në orën 20:00 (19:00 GMT), ku janë gjithashtu të përfshirë aeroportet e Hanoverit, Bremenit, Hamburgut, Leipzigit, Dresden, Erfurt dhe Mynih, shenjë e përkeqësimit të një konflikti shoqëror i kthyer tashmë në burim të anulimeve të qindra fluturimeve javën e kaluar, shkruan ATSH. “Verdi”, i cili nuk përjashtoi sot greva të reja përpara bisedimeve të ardhshme më 23 janar, përshëndeti në një deklaratë një “pjesëmarrje shumë të madhe” në lëvizjen sociale. Të paktën 200,000 udhëtarë u përfshinë sot nga anulime dhe vonesa në oraret e fluturimeve, sipas Federatës së Aeroporteve ..

Read More »

Nicki Minaj përpiqet të fshihet në aeroport

Të jesh VIP nuk është gjithmonë aq bukur sa duket, pasi ka edhe shumë probleme. Ka personazhe të njohur që bezdisen nga fakti që janë gjithnjë në qendër të vëmendjen, mbi të gjitha kur bëhet fjalë për jetën e tyre private. Një këngëtare shumë e preferuar është edhe reperja Nicki Minaj, e cila mesa duket është lodhur nga fama. Teksa ka mbërritur në aeroport në Australi, e shoqëruar nga disa roje sigurimi, ajo nuk ka preferuar që ta shohin të tjerët, por ka zgjedhur një mënyrë, që përkundrazi tërheq shumë vëmendjen. Minaj ka hedhur në kokë pallton që të mos e njohin, por ndërkohë ka rënë më shumë në sy duke i bërë personat e ndodhur aty pranë që ta fotografojnë. /J.K The post Nicki Minaj përpiqet të fshihet në aeroport appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

Engji e Shyhretja takojnë Shkurten në aeroport, ja ҫfarë bëjnë

Engjëllusha Salihu është ndër këngëtaret më të dashura të muzikës popullore. Së pari ajo u njoh si vajza e Shyhrete Behlulit, po tanimë njihet si Engji, shkruan ORAinfo. Engji është shumë aktive në rrjetet sociale, me postime të ndryshme. Sot ajo ka publikuar një foto ku shihen bashkë me Shkurte Gashin, me të cilën janë mikesha të mira./ORAinfo/

Read More »

FOTO/ Bebe Rexha grabitet në aeroport

Këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha së fundmi është bërë pre e një vjedhje në aeroport. Nëpërmjet një postimi në Twitter këngëtarja ka treguar se i është vjedhur varësja me emrin Bebe. “Më është thyer zemra. Dikush në aeroport më vodhi gjerdanin Bebe. Nëse dikush e sheh teksa del në shitje në internet, ju lutem të më njoftoni. Mos e blini atë m*t”, ka shkruar Bebe. The post FOTO/ Bebe Rexha grabitet në aeroport appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »