Home / Tag Archives: aeroport

Tag Archives: aeroport

Aviokompania i lë pasagjerët në aeroport

Kishin ardhur për pushime në vendlindje, mirëpo ata nuk po mund të kthehen në vendin ku edhe punojnë. Kjo për shkak që, u është pamundësuar fluturimi për shkak të problemeve me bileta. Blerim Sadrija dhe Lulzim Gjergjaj kanë pritur me orë të tëra në Aeroportin ndërkombëtar, për të mos u nisur fare për në Zvicër. E arsyeja është sepse nuk ka vend në avionin me të cilin ata do të fluturonin. “S’ka vend në aeroplan” Edhe pse Blerimi kishte muaj që kishte rezervua biletën me të cilën edhe kishte udhëtuar në Kosovë, atij sot i është refuzuar bileta sepse në avion nuk ka vend. Madje, ai thotë se edhe stafi i aeroportit ishte sjellë keq me të. Të njëjtin fat me Blerimin e ndajnë edhe familja Gjergjaj që sot do të udhëtonte me të njëjtën kompani. Familja katër anëtarëshe, kishte rezervuar biletat në mars, me te cilat edhe kishin hyrë në Kosovë, mirëpo tash nuk po mund të ktheheshin në Zvicër. Të dy familjet kishin paguar shuma të mëdha parash për këtë udhëtim i cili u anulua. E këtë shum..

Read More »

Higuain arrin në Milan, ja çfarë ka ndodhur në aeroport!

Marrëveshja mes Milanit dhe Juventusit që përfshin Gonzalo Higuainin, Mattia Caldara dhe Leonardo Bonuccin, ka filluar hapat e parë konkretë. Sulmuesi argjentinas tashmë ka mbërritur në Milano, ku është vendosur në një nga hotelet në qendër të qytetit. 30-vjeçari është pritur nga shumë tifozë, ndërsa nuk ka hezituar të flasë shkurtimisht. “Së pari do të nënshkruaj pastaj do të flas. Do bëj testet mjekësore nesër dhe shpresoj të nënshkruaj”. “Po filloj një aventurë të re. Dua të përshëndeti gjithë tifozët, edhe ata të Juventusit që më dhanë shumë dashuri”. “Më ka bindur Leonardo. Tashmë kam folur me Gattuson. Jam këtu për të arritur sa më shumë që është e mundur”, ka thënë Higuain për gazetarët që ishin duke e pritur. Raportohet se Milani është pajtuar për një huazim në vlerë 18 milionë euro, por të obliguar për ta blerë në verën tjetër për 36 milionë euro. Another video of Higuain’s arrival in Milan and the fans receptionpic.twitter.com/wC8zr3iYyL — Milan Eye (@MilanEye) August..

Read More »