Home / Tag Archives: aerporotin

Tag Archives: aerporotin

Lirohet Ramush Haradinaj

Lirohet Ramush Haradinaj

Gjykata në Colmar të Francës ka marrë vendim qe ta le të lirë dhe të kthehet në Kosovës, ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. Haradinaj pritet të kthehet sot në vend. Lideri i AAK-së, ishte ndaluar në aerporotin e Bazelit më 4 janar mbi bazën e një flet arresti serb.

Read More »