Home / Tag Archives: afersisht

Tag Archives: afersisht

Dredhëzat, frutat “mik” të shëndetit dhe mirëqenies

Dredhëzat,  frutat “mik” të shëndetit dhe mirëqenies

Të kuqe dhe të bukura, me një formë “zemre” afërsisht, këto janë luleshtrydhet. Ato kanë vitaminën C dhe flavanoidët dhe për këtë kanë një mijë veti të këtij fruti mik të shëndetit dhe të mirëqenies sonë. Larg anemisë Luleshtrydhet përmbajnë shumë vitaminë C, mendoni që pesë luleshtrydhe kanë vitaminë C …

Read More »

Dy gota birrë për të shëruar kokëdhimbjen nga alkooli

Dy gota birrë për të shëruar kokëdhimbjen nga alkooli

Keni pirë alkool një natë më parë, ndërsa mëngjesi ju duket i rëndë nga kokëdhimbja, tashmë ka një zgjidhje. Sipas një studimi të ri, përveç qetësuesve të ndryshëm, është birra ajo e cila qetëson dhimbjet. Përgjatë studimeve shkencëtarët e Universiteti i Grenwich, zbuluan se 2 gota birrë mund të jenë …

Read More »

Ndarja nga Joile, e ka dërrmuar Brad Pittin (Foto)

Ndarja nga Joile, e ka dërrmuar Brad Pittin (Foto)

Brad Pitt duket se po e përjeton rëndë ndarjen me Angelina Jolien. Kështu së paku shihet në ndryshimin fizik që aktori ka përjetuar në muajt e fundit. Brad ka humbur afërsisht nëntë kilogramë në peshë ndërsa edhe flokët e tij po thinjen çdo ditë e më shumë. Thuhet se ai …

Read More »