Home / Tag Archives: afrohet

Tag Archives: afrohet

Real Madrid shënon fitore të madhe, i afrohet kreut

Pas humbjes javën e kaluar, Real Madrid i është kthyer fitores. Gjiganti spanjoll ka shënuar fitore të rëndësishme. Real Madrid e ka fituar kryendeshjen e javës së 14-të të La Ligas, kundër Valencias. Para tifozëve të saj, skuadra nga Madridi shënoi fitore me rezultatin 2:0, shkruan lajmi net. Golin e parë në këtë takim e realizoi Daniel Wass në portën e tij, për t’i dhënë epërsinë “Los Blancos” në minutën e 8’ të takimit. Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat edhe pse ishte Bale që mund ta dyfishonte epërsinë, por Neto bëri një pritje spektakolare. Në pjesën e dytë “mbretërit” realizuan edhe njëherë në minutën e 83’ me anë të Lucas Vazquez i cili vulosi fitoren dhe rezultatin përfundimtarë. Me këtë fitore Real ngjitet në kuotën e 23 pikëve, në vendin e pestë, me 3 pikë më pak se Sevilla që është lidere dhe dy më pak se Barcelona që është në vendin e dytë.

Read More »

Haradinaj i afrohet Labit, i premton bashkëqytetarët e tij se problemi i rrugës do të zgjidhet

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë ditës së sotme ka vizituar vendin ku po mbahej protesta e organizuar nga banorët e fshatrave Bablak, Lubovc, Tërn, Koshare dhe Slivovë të Komunës së Ferizajt, me të cilët bashkëbisedoi për t’i dhënë zgjidhje kërkesës së tyre për ndërtimin e rrugës që i lidh fshatrat e tyre me magjistralen e Ferizajt dhe atë të Shtimes. Haradinaj me këtë rast premtoi se Qeveria e Kosovës është e përkushtuar që t’u krijojë lehtësira të gjithë banorëve të këtyre fshatrave dhe qasje në rrugët magjistrale. Duke parë nga afër gjendjen në të cilën ndodhen këto rrugë, e sidomos, pas vërshimeve të fundit të cilat i kanë dëmtuar në masë të konsideruar rrugët e këtyre fshatrave, kryeministri Haradinaj theksoi gatishmërinë e qeverisë që të gjendet një zgjidhje sa më e shpejt për banorët e këtyre fshatrave. “Po punojmë që të gjendet një mënyrë sa më e shpejtë për të kaluar të gjitha etapat që kanë mbetur. Ne nuk ndërhyjmë në punën e institucioneve të ..

Read More »