EMA hetim për Sputnik V, do të verifikojë provat klinike që ka kryer Rusia

Rregullatori për barnat i Bashkimit Evropian javën e ardhshme do të fillojë hetimin në lidhje me…

Lajmi i Fundit: Pezullohet testimi i AstraZenaca-s në fëmijë

AstraZeneca merr vendim. Testimi në fëmijë i vaksinës AstraZeneca kundër koronavirusit u ndalua, derisa rregullatori i…

Holanda ndalon përdorimin e AstraZeneca-s tek personat mbi 60 vjeç

Holanda do të ndalojë administrimin e vaksinës së prodhuar nga Oksfordi dhe AstraZeneca tek personat që…

“AstraZeneca nuk bart rrezik specifik”

AstraZeneca nuk bart rrezik specifik sipas Agjencisë Evropiane të Barnave. Ekspertët që po hetojnë lidhjet e…

Vendimi i papritur/ AstraZeneca ndryshon emrin e vaksinës, pranon rastet e rralla të trombozës

Vaksina për koronavirusin e prodhuar nga kompania farmaceutike AstraZeneca ka ndryshuar në mënyrë të papritur emrin…

Pasiguritë për AstraZenecaN, pas EMA-s edhe ekspertët amerikanë dalin në një përfundim

Pas provave të kryera nga ekspertët amerikanë në lidhje me vaksinën e prodhuar nga Oxford-AstraZeneca, ka…

Ky është sekreti! Njihuni me shtetin e vogël në Europë që jeton sikur të mos ekzistonte pandemia

Në dallim nga vendet e tjera të botës që po luftojnë për vaksinimin e qytetarëve, izolimin,…

Sekreti islandez, jeta në ishullin që duket sikur të mos ekzistojë pandemia

Për dallim nga vendet e tjera të botës që po luftojnë për vaksinimin e qytetarëve, izolimin,…

Dolën kundër vendimit të Agjencisë Europiane të Barnave/ Pse Norvegjia, Suedia dhe Danimarka nuk do të rifillojnë vaksinimet me “AstraZeneca”?

Norvegjia, Suedia dhe Danimarka nuk do të rifillojnë vaksinimet me vaksinën “AstraZeneca”, pavarësisht faktit se Agjencia…

Vendimi i EMAs- për AstraZenecan, pas Italisë edhe Franca dhe Gjermania rinisin procesin e vaksinimit

Pas vendimit të Agjencisë Evropiane të Barnave, që doli në përfundimin se vaksina AstraZeneca nuk shkakton…

Pas vendimit të EMA-s/ Kryeministri Italian e konfirmon: Nga e premtja rinisim vaksinimin e popullsisë me AstraZeneca

Pas vendimit të Agjencisë Evropiane të Barnave, e cila tha sot se nuk ka asnjë provë…

Pesë shtete të BE-së pezullojnë vaksinën që pritet ta marrë Kosova, kjo është arsyeja

Rregullatori i ilaçeve në Austri e ka pezulluar përdorimin e dozave të vaksinës së kompanisë AstraZeneca…