Kurti, bordit te AKP-së: Mos sfidoni mekanizmat institucional

Kreu i VV-së, Albin Kurti, kërkon nga bordi i AKP-së të mos sfidojë mekanizmat institucional dhe…

Shefi i ri i AKI-së, Hoti thotë se s’do ta pranojë propozimin e Osmanit

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, nuk do ta pranojë propozimin e ushtrueses së detyrës së Presidentit,…

Osmani e Hoti kanë vetëm pak ditë kohë për të zgjedhur shefin e AKI-së

Osmani e Hoti kanë vetëm pak ditë kohë për të zgjedhur shefin e AKI-së. Ushtrueses së…

Policia dhe AKI-ja pa drejtorë, vendi në zgjedhje

Kosova në zgjedhje. Agjencia e Inteligjencës dhe Policia e Kosovës, kanë mbetur me ushtrues detyre të…

Pasi kërkoi dorëheqjen e shefit të AKI-së, Hoti bëri këtë veprim

Hoti i kërkon dorëheqjen e shefit të AKI-së, më pas del shëtit në këmbë në qytet.…

Cila është arsyeja që Hoti ia kërkoi largimin shefit të AKI-së

Cila ishte arsyeja që Avdullah Hoti ia kërkoi largimin shefit të AKI-së. Mësohet se kryeministri Hoti…

Osmani e Hoti u koordinuan për largimin e shefit të AKI-së

Vjosa Osmani dhe Avdullah Hoti u koordinuan për largimin e shefit të AKI-së. Kryeministri i Kosovës,…

Kryeministri Hoti shkarkon shefin e AKI-së

Avdullah Hoti shkarkon shefin e AKI-së. Kreu i Qeverisë, Avdullah Hoti e ka kërkuar dorëheqjen nga…

80 mijë kosovarë humbën punën që kur nisi karantina

Koronavirusi ka shkaktuar krizë ekonomike në vend. Rreth 100 mijë punëtorë pritet që të humbasin vendin…

Lajm i keq për Policinë e Kosovës, zvogëlohet për 10 milionë euro buxheti

Zvogëlohet për 10 milionë euro buxheti i Policisë së Kosovës. Policia e Kosovës për vitin 2021…

Blerim Rexha rrëfehet: U largova nga Bordi i AKP-së se u shitën 50 hektarë tokë për 5 mijë euro.

Rrëfehet Blerim Rexha, ish-kryetar i Bordit të AKP-së: U largova se u shitën 50 hektarë tokë…

Granatë dore gjen policia në veturën e personit që u arrestua sot te AKI-ja

Policia gjen granatë dore në veturën e personit që u arrestua sot te AKI’ja. Policia e…