Lëvizte me makinë të dyshimtë, agjentët e FBI-së qëllojnë një person para selisë qendrore të CIA-s

Një burrë u qëllua dhe u plagos jashtë selisë së Agjencisë Qendrore të Inteligjencës në McLean,…

Joe Biden zgjedh diplomatin e njohur për postin e drejtorit të CIA-s, kush është veterani i DASH që i shërbeu tre ish-presidentëve

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden njoftoi të hënën se do të emërojë…

Presidenti i zgjedhur amerikan Biden: Bashkëpunimi me Shtëpinë e Bardhë, i sinqertë

Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden ka thënë se deri më tani Shtëpia e Bardhë ka…

Arrestohet një ish-zyrtar i CIA-s për spiunim në Kinë

Një ish-zyrtar i Agjencisë Qendrore të Inteligjencës (CIA) është arrestuar në Shtetet e Bashkuara dhe është…