Sulmi ndaj gazetari Valon Syla, deklarohet vëllai i sulmuesit

Sot është kryer një sulm fizik ndaj gazetarit Valon Syla. Ish-zëvendësministri nga radhët e PDK’së, Bekim…

AGK reagon pas sulmit fizik ndaj gazetarit Valon Syla

AGK ka reaguar pas sulmit fizik ndaj gazetarit Valon Syla. Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës deklaron…

AGK dënon gjuhën e Melihate Tërmkollit ndaj gazetarit Arsim Lani.

AGK dënon gjuhën kërc.ënuese të Melihate Tërmkollit ndaj gazetarit Arsim Lani. Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës…

Ndërron jetë ish-kameramani i RTK-së

Vdes ish-kameramani i RTK-së, AGK dërgon telegram ngushëllimi. Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës me pikëllim të…

AGK kërkonë nga Qeveria të emërojë një zëdhënës

Gazetarët kërkojnë nga Qeveria të emërojë një zëdhënës. Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka pranuar…

AGK dënon sulmin ndaj gazetarit Shkumbin Kajtazi: Ky është sulm ndaj interesit publik dhe demokracis

AGK: Sulmi ndaj veturës së gazetarit është sulm ndaj interesit publik dhe demokracisë. Asociacioni i Gazetarëve…

Gazetarët nga sot nuk do të kenë mbrojtje falas nga avokatët

Gazetarët që përballen me ligjin nga sot nuk do të kenë mbrojtje falas nga avokatët. Asociacioni…

AGK i reagon Ramush Haradinajt, pasi i quajti zagarë gazetarët

I quajti zagarë gazetarët, AGK i reagon Ramush Haradinajt. Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka reaguar…

Gazetarët nuk pengohen nga policia edhe pas orës 22 e 30, flasin nga MPB

MPB thotë se gazetarët nuk pengohen nga policia edhe pas orës 22 e 30. Asociacioni i…

AGK deklarohet për hapjen televizionit TVV nga Vetëvendosje: Një mediumi i tillë është i dëmshëm për lirinë e medieve

AGK e pranon me shqetësim hapjen televizionit TVV nga Vetëvendosje. Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës e…