Home / Tag Archives: Ahmet Isufi

Tag Archives: Ahmet Isufi

Treni kishte për qëllim riokupimin e Kosovës

Treni kishte për qëllim riokupimin e Kosovës

  Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ahmet Isufi, ka thënë se nisja e trenit nga Beogradi në drejtim të Mitrovicës ka pasur për qëllim ndërhyrjen dhe riokupimin e Kosovës. Isufi ka theksuar se ishte detyrë e institucioneve dhe Policisë që të ndalej treni, shkruan sot Koha Ditore. “Por …

Read More »

Isufi: Dialogu me Serbinë nuk ka më asnjë kuptim

Isufi: Dialogu me Serbinë nuk ka më asnjë kuptim

Seanca gjyqësore për liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, pritet të mbahet të enjten. E, nënkryetari i AAK-së, Ahmet Isufi është shprehur i bindur se drejtësia franceze do të marrë vendim që Haradinaj të lirohet me kusht dhe t`i kthehet familjes së tij. Isufi e ka …

Read More »