Vjosa Osmani dhe Avdullah Hoti shkelin ligjin për AKI-në

Osmani e Hoti shkelin Ligjin për AKI-në. Dy udhëheqësit më të lartë shtetërorë kanë shkelur Ligjin…

Osmani e Hoti kanë vetëm pak ditë kohë për të zgjedhur shefin e AKI-së

Osmani e Hoti kanë vetëm pak ditë kohë për të zgjedhur shefin e AKI-së. Ushtrueses së…

Hoti ia dërgon Osmanit propozimin për drejtorin e ri të AKI-së

Drejtori i ri i AKI-së, Hoti ia dërgon Osmanit propozimin. Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka…

Prapaskenat e shkarkimit të shefit të AKI-së nga Avdullah Hoti e Vjosa Osmani

Prapaskenat e shkarkimit të shefit të AKI-së nga Hoti e Osmani. Kreshnik Gashi ka pranuar të…

Siguria e Kosovës në pikëpyetje, të gjitha funksionet shtetërore me U.D!

Në Kosovë, të gjitha funksionet shtetërore tashmë kanë udhëheqës në detyrë dhe kjo po konsiderohet se…

Vjosa Osmani e pezullon ish-shefin e AKI’së që e ka punësuar Thaçi

Vjosa Osmani e pezullon ish-shefin e AKI’së që e ka punësuar Thaçi. Ushtruesja e detyrës së…

Reagon ish-shefi i AKI-së: Kasaforta në Presidencë nuk është hapur, jam dëshmitar bashkë me Vjosa Osmanin

Ish-shefi i AKI-së, Driton Gashi ka ritheksuar se kasaforta në Presidencë nuk është hapur. Gashi thotë…

Për shkarkimin e shefit të AKI-së duhet edhe pëlqimi i Vjosa Osmanit

Duhet edhe pëlqimi i Vjosa Osmanit për shkarkimin e shefit të AKI-së. Kryeministri i Republikës së…

Hoti ia kërkoi largimin sot, por kush është shefi i AKI-së

Kush është shefi i AKI-së që Hoti ia kërkoi largimin sot. Kreshnik Gashi nuk do të…

Kërkesat e para të akuzuarve të Speciales për ndihmë financiare, ministri Selimi: Do t’i shqyrtojnë këtë javë

Të akuzuarit e Speciales i dërgojnë kërkesat e para për ndihmë financiare, Selimi: Do t’i shqyrtojnë…

Qeveria ndan 20 milionë euro për mbrojtjen e të akuzuarve nga Specialja

Shteti ndan 20 milionë euro për mbrojtjen e të akuzuarve nga Specialja. Për mbrojtjen e të…

Deputeti i VV-së: Ish-drejtori i AKI-së ka tentuar të hapë kasafortën në Presidencë pa dijeninë e Vjosa Osmanit

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj, ka drejtuar akuza drejt ish-drejtorit të policisë. Rexhaj ka thënë…