Deklarohen të pafajshëm të akuzuarit për gazin lotsjellës

Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu, deputeti Pal Lekaj dhe ish-deputetet Donika Kadaj-Bujupi e Besa Baftiu, janë…

Gazi lotsjellës në Kuvend, dalin para gjykatës Haxhiu, Lekaj, Kadaj-Bujupi dhe Baftiu

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, deputeti Pal Lekaj dhe ish-deputetet Donika Kadaj-Bujupi dhe Besa Baftiu, kanë…

Miratohet koncept dokumentin i Ministrisë së Drejtësisë për konfiskimin e pasurisë së paligjshme

Është miratuar me shumicë të votave në Qeveri të Kosovës koncept-dokumentit për çështjen e pasurisë së…

Ministrja e Drejtësisë: Tarifat e përmbaruesve më të lartat në rajon, duhet të ulen

Haxhiu ka thënë se tarifat e përmbaruesve janë më të lartat në rajon, duhet të ulen.…

Këta janë 4 ministrat e Kurtit me aktakuzë

Kush janë 4 ministrat e Kurtit me aktakuzë. Ish-zëvendësministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Qazim Rrahmani,…

Në Ministrinë e Drejtësisë fillon procesi i Vettingut

Fillon procesi i Vettingut në Ministrinë e Drejtësisë Shefi i kabinetit të ministres së Drejtësisë, Albulena…

Norvegjia shprehet e gatshëm për ta ndihmuar Ministrinë e Drejtësisë

Ambasadori norvegjez shprehet i gatshëm për ta ndihmuar Ministrinë e Drejtësisë. Ambasadori i Norvegjisë në Kosovë,…

Ministria e Drejtësisë bën lëvizje të reja: Haxhiu emëron zëvendësdrejtorin e ri të Shërbimit Sprovues

Lëvizje të reja në Ministrinë e Drejtësisë: Haxhiu emëron zëvendësdrejtorin e ri të Shërbimit Sprovues. Ministrja…

Haxhiu shkarkon tre zyrtarë nga divizioni për mbrojtje juridike në Gjykatën Speciale

Albulena Haxhiu shkarkon tre zyrtarë nga divizioni për mbrojtje juridike në Gjykatën Speciale. Ministrja e Drejtësisë,…

Haxhiu në takim me kryesuesin e KPK-së, ja për çka biseduan

Ministrja Haxhiu në takim me kryesuesin e KPK-së, ja për çka biseduan. Kryesuesi i Këshillit Prokurorial…

Ministrja Haxhiu i reagon deputetit Kastrati, pas fyerjeve ndaj Osmanit

Ministrja e Drejtësisë i reagon deputetit Kastrati. Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar ndaj një…

Asamblisti i LVV-së i thur vargje Xhavit Halitit: Po vjen si pëllumb i shkruar të votojë për president

Asamblisti i LVV-së i thur vargje Xhavit Halitit: Po vjen si pëllumb i shkruar të votojë…