Ambasadori Zingraf thirrje politikës: 25 prilli të shënojë zgjedhje të lira, jetike për të ardhmen e vendit

Ambasadori gjerman, Peter Zingraf i ka bërë thirrje palëve politike në vend që të vazhdojnë më…

​Gjermania ndihmon Shqipërinë me 10,56 milionë euro

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë e Shqipërisë, Anila Denaj zhvilloi sot një takim me ambasadorin gjerman…