amerikane – Kosova Today News
Home / Tag Archives: amerikane

Tag Archives: amerikane

Pini birrë e verë për të jetuar më gjatë

Pini birrë e verë për të jetuar më gjatë

Si të jetoni më gjatë është pyetje e kamotshme, përgjigja e së cilës shpeshherë është përmes ushqimit të shëndetshëm, ushtrimeve fizike dhe të qenit të lumtur. Por një studim i përmasave të mëdha ka zbuluar se konsumimi i disa gotave verë apo birrë çdo natë mund të jetë sekreti për …

Read More »

CIA ka realizuar një kuiz me pyetje për Kosovën

CIA ka realizuar një kuiz me pyetje për Kosovën

Agjencia Qendrore e Intelegjencës (CIA) ka realizuar një kuiz në faqen e saj zyrtare të rrjetit social Twitter, në të cilën ka përfshirë edhe Kosovën. Institucioni i intelegjencës amerikane ka parashtruar një pyetje për Kosovën. “Kosova, një shtet me madhësi sa të Delaware (një nga 50 shtet e SHBA-ve, v.j) …

Read More »

Shkodran Mustafi bëhet bashkë me Rihannen

Shkodran Mustafi bëhet bashkë me Rihannen

Këngëtarja e njohur amerikane, Rihanna, ka bërë një vizitë në stadiumin e Arsenal, Emirates, ku ndër të tjerash ka takuar edhe lojtarët e këtij ekipi. Edhe mbrojtësi shqiptar me nënshtetësi gjermane, Shkodran Mustafi, është parë në një foto me të, madje sikur të mos mjaftonte kjo, fotoja shoqërohet edhe me një …

Read More »

CNN rikujton ngjarjet me të madhe të Kosovës në Xhudo (Video)

Faqja zyrtare e sportit e kompanisë së madhe amerikane të medias, CNN-it, e ka rikujtuar ditën kur të në këtë ditë më 2013 superylli kosovar, Majlinda Kelmendi, shkroi historinë.  Përmes një videoje nga luftërat e Majlindës në gjysmëfinale dhe finale, CNN rikujtoi ditën kur më 2013 Majlinda Kelmendi ia fitoi …

Read More »

“Rryma më e shtrenjtë, shteti në borxh, biznes i keq”

“Rryma më e shtrenjtë, shteti në borxh, biznes i keq”

Historike u quajt marrëveshja për ndërtimin e termocentralit “Kosova e Re”, i cili do të ketë për bazë thëngjillin. Qeveria e re, e cila përfundoi kontratën miliardëshe për një kohë rekorde, brenda tre muajve të qeverisjes, mori meritat për finalizimin e saj, shkruan sot “Koha Ditore”. Së fundi ajo bëri …

Read More »

Apple, Siri përdoret nga 500 milionë njerëz

Apple, Siri përdoret nga 500 milionë njerëz

Pajisja e parë e Apple për shtëpi e cila ka për të shfaqur asistentin digjital me zë, të famshmen Siri po fillon së shpejti. Apple HomePod është pajisja e re e Apple që do të vijë në treg ndërsa kompania më e madhe amerikane së fundmi ka zbuluar se sa …

Read More »
Shfaqen ne !