Home / Tag Archives: amerikes

Tag Archives: amerikes

Sulm në Somali, 30 të vrarë

Sulm në Somali, 30 të vrarë

Të paktën 30 persona kanë humbur jetën dhe 15 të tjerë janë plagosur nga një sulm me bombë në qendër të Mogadishos në Somali, njoftoi policia. Dëshmitarët thanë se bëhet fjalë për një kamion-bombë, i cili ka shpërthyer në afërsi të një hoteli dhe lagjes Hodan. Sulmi ka ndodhur dy… VAZHDO LEXIMIN

Read More »

Pensionohet ylli i Kilit

Pensionohet ylli i Kilit

Arturo Vidal, duket se ka dalë në pension nga futbolli ndërkombëtar pas krizës së Kilit të Botës 2018, transmeton ORAinfo. Mesfushori i Bayern Munichut, 30 vjeç, u pezullua pas humbjes 3-0 të Kilit nga Brazili, kështu që kombëtarja kiliane nuk arriti në turneun në Rusi. Kampionët kryesorë të Kupës së… VAZHDO LEXIMIN

Read More »