Njihuni me “Pegasus”, programi izraelit që po përgjon aktivistët

Aktivistë, gazetarë dhe avokatë përreth botës janë shënjestruar me një virus telefonik, duke rënë pre e…

Arabia Saudite ekzekuton tre ushtarë për “tradhti të lartë”

Arabia Saudite të shtunën ekzekutoi tre ushtarë, të cilët ishin dënuar nën akuzën për “tradhti të…

“Si e ke vajzën? A është mirë?”, VOA: Si e godet regjimi gazetarinë

“Si e ke vajzën? A është mirë?”, shkruhej në email-in dërguar Nazenin Ansarit, nga dikush që…

Punëtorët shëndetësorë po vdesin nga COVID-19 në shkallë tronditëse, thotë Amnesty International

Organizata Amnesty International thotë se në të gjithë botën, të paktën 7.000 punonjës shëndetësorë kanë vdekur…