Home / Tag Archives: ancelotti

Tag Archives: ancelotti

Përfundimisht kjo është e ardhmja e Carlo Ancelottit

Përfundimisht kjo është e ardhmja e Carlo Ancelottit

Carlo Ancelotti i ka thënë “Jo” Italisë përfundimisht. Trajneri italian ka thënë se ai nuk do ta refuzonte kombëtaren azure në të ardhmen, por që ai tani është i fokusuar më shumë te klubet. “Unë nuk mund të pranoj tani ofertën e Italisë, pasi dëshiroj që të menaxhoj një klub, …

Read More »

Këto statistika frikësuese për Real Madridin

Këto statistika frikësuese për Real Madridin

Fillim sezoni 2017/2018 nuk është më i miri për Real Madridin. ‘Mbretërit’ që janë kampion në fuqi në La Liga, pas 14 xhirove kanë arritur të fitojmë vetëm 28 pikë, dhe renditen në vendin e katërt. Në një përqindje, Reali ka arritur t’i fitojë vetëm 57 për qind të ndeshjeve. …

Read More »

Ancelotti merr vendim zyrtar pas shkarkimit nga Bayern Munich

Ancelotti merr vendim zyrtar pas shkarkimit nga Bayern Munich

Carlo Ancelotti ka marr vendim zyrtar pas shkarkimit nga Bayern Munich. Trajneri italian ditë më parë u shkarkua nga klubi gjerman, pas ankesave të pesë lojtarëve në skuadër. Ancelotti ka marr vendim që të pushoj dhjetë muaj, para se të kthehet sërish si trajner në ndonjë skuadër, transmeton ORAinfo. Italiani …

Read More »