Home / Tag Archives: anetaret

Tag Archives: anetaret

Zaev thotë se opozita e fortë do ta bëjë Qeverinë më të përgjegjshme

Zaev thotë se opozita e fortë do ta bëjë Qeverinë më të përgjegjshme

Kryeministri Zoran Zaev nuk deshi të komentojë dorëheqjen e paralajmëruar të udhëheqësit të OBRM-PDUKM-së, Nikolla Gruevski, por tha se Qeverisë i nevojitet një opozitë e fortë. “Ato janë procese të brendshme të cilët anëtarët e OBRM-PDUKM-së bashkë me strukturat udhëheqëse do t’i definojnë vetë, ashtu si është më mirë për …

Read More »

Meta rrëzon kërkesën e deputetëve të PD dhe LSI!

Meta rrëzon kërkesën e deputetëve të PD dhe LSI!

Pak ditë më parë një grup deputetësh i dërguan një letër kreut të shtetit, Ilir Meta në lidhje me publikimin e të dhënave të mbledhjes së Këshillit të Sigurisë, mbajtur me 11 nëntorin e shkuar nga ish presidenti Bujar Nishani. Por sot kreu i shtetit nuk e ka pranuar këtë …

Read More »

Nevzat Bejta e uron Arben Taravarin për fitoren

Nevzat Bejta e uron Arben Taravarin për fitoren

Kandidati i BDI-së për kryetar të komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta pranoi humbjen në komunën e Gostivarit dhe uroi kundër kandidatin e tij për kryetar komune, Arben Taravari. Ai uroi të gjithë anëtarët dhe aktivistët e partisë së tij për angazhimet dhe përkushtimin e tyre gjatë fushatës zgjedhore dhe i …

Read More »

Gruevski: Na ofendojnë vetëm pse e duam Maqedoninë

Gruevski: Na ofendojnë vetëm pse e duam Maqedoninë

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Nikolla Gruevski, është pritur me ovacione dhe duartrokitje në akademinë solemne me rastin e 124 vjetorit të OBRM-së dhe 27 vjetorit të partisë së tij, e cila është mbajtur në qendrën për kulturë “Aco Shopov” në Shtip. Edhepse erdhi me 40 minuta vonesë, rreth 800 delegatë, ish-funksionarë …

Read More »

Spaho: Edi Ramën e ka zënë paniku pasi po i vjen fundi

Spaho: Edi Ramën e ka zënë paniku pasi po i vjen fundi

Pëmes deputetit Edmons Spaho Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me atë që po ndodh në selinë e Kuvendit në seancën për mandatin e deputetit Saimir Tahiri. Spaho thotë se Edi Ramën e ka zënë paniku pasi po i vjen fundi çdo ditë. Deklarata e Edmond Spahos: Pas presionit ndaj …

Read More »

Blindohet Pekini

Blindohet Pekini

Ngjarja më e madhe politike e Kinës, kongresi i Partisë Komuniste, ka filluar nën masa të rrepta sigurie në Pekin Presidenti kinez Xi Jinping do të presë më shumë se 2,000 delegatëve për më shumë se tre orë. Takimi me dyer të mbyllura, i cili zhvillohet një herë në pesë …

Read More »

‘Çmend’ Real Madridi, gjen zëvendësimin e Ronaldos

‘Çmend’ Real Madridi, gjen zëvendësimin e Ronaldos

Real Madrid, po përgatit një ofertë prej 200 milionë euro për sulmuesin e Tottenhamit, Harry Kane, ndërsa kërkojnë një pasues afatgjatë për Cristiano Ronaldon, raporton Don Balon, përcjell ORAinfo. Të bardhët kanë parë Ronaldon jo në formë të mirë këtë sezon, ndërsa anëtarët e tjerë të BBC Karim Benzema dhe …

Read More »