Shqipëria me marrëveshje të re me këtë shtet për ta siguruar vaksinën kundër COVID-19

Shqipëria ka filluar vaksinimin e qytetarëve, në Kosovë ende nuk ka ardhur asnjë vaksinë. Shqipëria ka…

Arrijnë 38 mijë vaksina AstraZeneca/ Mjekët e Kosovës do t’i marrim dozat në Kukës

Këtë mbrëmje kanë arritur në Shqipëri 38 400 dozat e para të vaksinës Astra Zeneca. Për…

Qindra milionë/ Zbulohet pasuria e Arben Ahmetajt, ministrit më të pasur të qeverisë Rama

Arben Ahmetaj u zgjodh si Ministër i Shtetit për Rindërtimin pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit…

Procesi i Rindërtimit/ Ministri Ahmetaj: Më 15 shkurt miratohet një kredi prej 90 milionë eurosh

Ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, ka bërë të ditur në konferencën “Ekonomia në fokus”, se një…

Rindërtimi/ Rama dorëzon dy banesa të reja në Maminas, Ahmetaj i përgjigjet opozitës: Po ulet numri i familjeve në çadra

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i ka dorëzuar dy banesa të reja të rindërtuara familjeve në…

Rama në Shijak: Vazhdon kthimi në shtëpitë e reja i familjeve të prekura nga tragjedia e 26 nëntorit (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama, shoqëruar nga ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj dhe kryebashkiaku i Shijakut Elton Arbana…

Rama në Sukth: Shkolla “Njazi Mastori” nga epiqendër e përmbytjeve në qendër shembullore komunitare (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama, shoqëruar nga ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj dhe pjesëtarë të tjerë të stafit…

Veliaj në Pezë: 2021 viti i rimëkëmbjes, kemi ndihmuar këdo që u prek nga tërmeti

Kryetari i Bashkisësë Tiranës, Erion Veliaj, ministri i Shtetit për Rindërtim, Arben Ahmetaj dhe Prefekti i…

“Komedian”! Ahmetaj sqaron deklaratën për Bashën: Unë s’e ofendoj kurrë opozitën, epiteti ishte për një qesharak famëkeq!

Në një intervistë për News24, ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj, komentoi deklaratën e tij të bërë…

“Qeveritë ven e vinë, por…”, Ahmetaj flet për 2020-ën: Përjetuam një llahtar të përditshëm, tërmeti dhe pandemia mundën vendin në 1 sekondë

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj, foli në një intervistë për News24, lidhur me vështirësitë e vitit…

“Në fund të majit nuk do ketë më asnjë qytetar në çadër”, ministri Ahmetaj jep dy lajme të mira: Deri në 31 dhjetor…

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj, një vit nga nisja e procesit të ndërtimit të banesave të…

Dy familje në Maminas hyjnë në shtëpitë e rindërtuara, Ahmetaj: Shteti ndërmori të gjitha masat, ne nuk i braktisim njerëzit

Ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj, së bashku me kryetarin e Bashkisë së Shijakut Elton Arbana kanë…