Rindërtimi/ Rama dorëzon dy banesa të reja në Maminas, Ahmetaj i përgjigjet opozitës: Po ulet numri i familjeve në çadra

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i ka dorëzuar dy banesa të reja të rindërtuara familjeve në…

Rama në Shijak: Vazhdon kthimi në shtëpitë e reja i familjeve të prekura nga tragjedia e 26 nëntorit (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama, shoqëruar nga ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj dhe kryebashkiaku i Shijakut Elton Arbana…

Rama në Sukth: Shkolla “Njazi Mastori” nga epiqendër e përmbytjeve në qendër shembullore komunitare (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama, shoqëruar nga ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj dhe pjesëtarë të tjerë të stafit…

Veliaj në Pezë: 2021 viti i rimëkëmbjes, kemi ndihmuar këdo që u prek nga tërmeti

Kryetari i Bashkisësë Tiranës, Erion Veliaj, ministri i Shtetit për Rindërtim, Arben Ahmetaj dhe Prefekti i…

“Komedian”! Ahmetaj sqaron deklaratën për Bashën: Unë s’e ofendoj kurrë opozitën, epiteti ishte për një qesharak famëkeq!

Në një intervistë për News24, ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj, komentoi deklaratën e tij të bërë…

“Qeveritë ven e vinë, por…”, Ahmetaj flet për 2020-ën: Përjetuam një llahtar të përditshëm, tërmeti dhe pandemia mundën vendin në 1 sekondë

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj, foli në një intervistë për News24, lidhur me vështirësitë e vitit…

“Në fund të majit nuk do ketë më asnjë qytetar në çadër”, ministri Ahmetaj jep dy lajme të mira: Deri në 31 dhjetor…

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj, një vit nga nisja e procesit të ndërtimit të banesave të…

Dy familje në Maminas hyjnë në shtëpitë e rindërtuara, Ahmetaj: Shteti ndërmori të gjitha masat, ne nuk i braktisim njerëzit

Ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj, së bashku me kryetarin e Bashkisë së Shijakut Elton Arbana kanë…

“Do ia kaloni edhe Tiranës”! Rama batuta me ministrin turk në Laç: Jo inshallah, këtë e ke në dorë ti, Allahu ka punë të tjera!

Kryeministri Edi Rama inspektoi këtë mesditë kantierin e rindërtimit në Laç, së bashku me ministrin turk…

Ahmetaj bën bilancin e rindërtimit nga dëmet e tërmetit: Lagja e re në Laç, simbol i ndihmës nga një mik i mirë

Ministri për Rindërtim, Arben Ahmetaj teksa bëri një bilanc të punës së deritanishme nga rindërtimi i…

“I paska djegur shumë ajo që paskam thënë për FMN”, Spaho replikon me Ahmetajn: Se kush është hajdut në këtë vend, shqiptarët e dinë mjaft mirë

Nënkryetari i PD-së, Edmond Spaho replikon me ministrin Ahmetaj pas fjalës së këtij të fundit nga…

“Mandati i 3, i natyrshëm për PS”, Ahmetaj bën bilancin dhe ironizon opozitën: Duhet t’i ktheheni tabelës së shumëzimit

Ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj gjatë fjalës së tij nga foltorja e Kuvendit deklaroi se ulja…