Kërkohet nga Vitia që të bëhet bashkë me Zemajn e Ismajlin për menaxhimin e pandemisë

Deputeti i AAK-së: Kërkojmë nga Vitia që të bëhet bashkë me Zemajn e Ismajlin për menaxhimin…

Vazhdojnë emërimet familjare, “shpërblehet” edhe gruaja e funksionarit të VV-së

Vazhdojnë emërimet familjare në qeverinë Kurti. Për herë të dytë brenda 11 muajve të fundit, Dafina…

A pse po i jep Rama apo sepse janë të Kinës? Pse po i refuzon Albin Kurti vaksinat?

Pse po i refuzon Kurti vaksinat? Rikthimi i Albin Kurtit në pushtet i ka vënë sërish…

Ndeja me sharkia në kohë pandemie, kështu arsyetohet ministri Vitia

Vitia deklarohet për ndejën me sharkia në kohë të pandemisë. Pas ashpërsimit të masave mbrojtëse ndaj…

Asnjë i vaksinuar nuk ka pasur efekte anësore, Vitia: Në fund të prillit ose majit vijnë vaksinat tjetër

Vitia thotë se asnjë i vaksinuar nuk ka pasur efekte anësore. Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia…

Nis vaksinimi i personave mbi 85 vjeç në Kosovë kundër virusit COVID-19

Të mërkurën fillimin e vaksinimit për këta persona e bëri të ditur edhe këshilltari politik i…

Syla për aksionin e PSD-së: Mbajtën shpresë që i arrestojnë

PSD ka mbajtur aksion para Qeverisë Gazetari Valon Syla ka komentuar aksionin e PSD-së në kryeqytet…

A iu lejua PSD-së të protestojë pas fillimit të orës policore?

Flasin nga PSD Kryetari i Partisë Sociale Demokratike (PSD), Dardan Molliqaj është deklaruar në media pas…

PSD zhvillon aksion para Qeverisë në orët e vona

Masat e fundit janë kundërshtuar nga PSD. Partia Socialdemokrate ka zhvilluar një aksion në kryeqytet duke…

AVONET: Ministri Vitia shkelësi më i madh i masave antiCOVID-19

Janë miratuar masat e reja anti-Covid në Kosovë. Rrjeti i OJQ-ve AVONET po vlerëson se vendimi…

Arben Vitia dhe Hekuran Murati thërrasin konferencë për media në ora 17:00

Arben Vitia dhe Hekuran Murati thërrasin konferencë për media në ora 17:00. Ministri i Financave, Punës…

Vitia thotë se situata është shumë e rëndë: Varianti i ri britanik është shumëfish më i rrezikshëm

Vitia thotë se situata me koronavirus në vend është shumë e rëndë. Ministri i Shëndetësisë, Arben…