Home / Tag Archives: argjentina

Tag Archives: argjentina

Argjentina në darkë romantike me burrin, kaq të bukur nuk e keni parë kurrë

Argjentina Ramosaj është këngëtarja shumë e dashur dhe e pëlqyer për publikun. Ajo përveç me zërin e saj, njihet me stilin e saj dhe paraqitjet e saj përherë elegante, shkruan ORAinfo. Argjentina ndonëse nuk është shumë e përkushtuar në muzikë, është tejet aktive në rrjete sociale. Sot ajo ka publikuar një pamje ku shihet me burrin e saj. Argjentina si gjithmonë po duket tejet e bukur dhe elegante./ORAinfo/

Read More »

Poetja nga Argjentina Susana Roberts,që fitoi çmimin ndërkombëtar “Atjon Zhiti”

SUSANA ROBERTS – është poete dhe shkrimtare, përkthyese dhe veprimtare për kulturën e paqes, nga Argjentina. Jeton në Trelew- Chubut. Është Dr. Litt. Honoris Causa,WAAC-2009. Vital Anëtar WAAC. Ca. EEUU. Ambasador i Paqes, “Mil Milennia.org- Pea.org- (Senati i Argjentinës (Unesco Unicef). Zv/Drejtore. IFLAC- Argjentinë dhe Amerikën Latine / Anëtar Nderi Shoqata e Harmonisë Globale-Rusi / Anëtar SELAE: Shoqata Evropiane e Shkrimtarëve dhe Artistëve / Ambasadore Universale e Paqes /Rrethi i Ambasadorëve-Gjenevë-Zvicër. Anëtare e Asociacionit Botëror Ekologjik Etik të “Noosphera-Rusi” (NEEWA) Në Presidiumin e Anëtarëve WFSC (Forumi Botëror i Kulturës Shpirtërore) -Kazakhstan. Ambasadore Ndërkombëtare e Kulturës – SIPEA. Ambasadore “The Love Foundation” -Tampa-Florida-SHBA. Poezia e saj është botuar në shumë vende të botës, është pjesëmarëse në shumë Kongrese Botërore, Kombëtare dhe Ndërkombëtare. Është nderuar me çmimin e parë për përkthimin nga “lPCRT-China”. Ka marrë çmime kombëtare e n..

Read More »

Një ‘vajzë e re’ dhe plot stil, kjo është nëna e Argjentina Ramosaj

Argjentina Ramosaj është këngëtarja shumë e dashur dhe e pëlqyer për publikun. Ajo përveç me zërin e saj, njihet me stilin e saj dhe paraqitjet e saj përherë elegante, përcjell ORAinfo. Argjentina ndonëse nuk është shumë e përkushtuar në muzikë, është tejet aktive në rrjete sociale e sidomos në Instagram. E sot, ajo ka publikuar një foto të nënës së saj, e cila duket plot stil dhe si një vajzë e re./ORAinfo/

Read More »

Mësohet se kur do të bëhet rikthimi i Messit tek Argjentina

Kombëtarja e Argjentinës ka marr një lajm të mirë nga ylli, Leo Messi. Pas një pauze që nga Kupa e Botës në Rusi, ylli i Barcelonës ka vendosur që të kthehet të luaj me kombëtaren. “AS” raporton se Leo do të kthehet me Kombëtaren e Argjentinës, ku da ta bartë shiritin e kapitenit në rrugëtimin e Kupës së Amerikës në Brazil, transmeton lajmi.net. Ndeshja e fundit e Lionel Messi me Argjentinën ishte ajo kundër Francës, në Kupën e Botës 2018. 10-shi i Barcelonës ka refuzuar që të paraqitet në ndeshjet miqësore që kombëtarja e tij i luajti që nga ajo kohë, por me vendimin e tij të fundit, ai duket se do të kthehet për ta udhëhequr skuadrën e tij kombëtare drejt triumfit në Kupën e Amerikës.

Read More »

Argjentina Ramosaj del me burrin, e gjithë vëmendja shkon te djali i tyre

Këngëtarja e njohur Argjentina Ramosaj , përveç zërit të saj ajo komentohet mjaft shumë edhe për stilin e saj të veçantë. Argjentina është e martuar dhe nga martesa e saj ka një djalë. Për momentin ajo është duke shijuar disa ditë të mira me familjen e saj, shkruan ORAinfo. Ajo është mjaft aktive edhe në rrjete sociale ku publikon foto nga më të ndryshmet. Së fundi ajo ka publikuar disa foto me burrin dhe djalin e saj ku shihet që janë shumë të lumtur dhe po e shijojnë këto ditë dimri. /ORAinfo/

Read More »

Real Madrid me super transferim nga Argjentina

Real Madrid pritet të forcohet shumë gjatë afatit të janarit. Ekipi i Santiago Solarit është në kërkim të super talentit të River Plates, Exequiel Palacios. Agjenti i lojtarit Renato Corsi, për gazetën e famshme spanjolle ‘Marca’ tha se ‘Los Blancos’ do të dërgojnë një ofertë formale për lojtarin 20 vjeçarin javën e ardhshme, transmeton Indeksonline. Përkundër që Real Madrid do të tentoj të blej në janar, lojtari nuk do të vij në Madrid deri në afatin kalimtarë veror. “Drejtuesit e River Plates dhe Real Madrid u takuan në Abu Dhabi. Në ditët e ardhshme pritet të bëhet një ofertë formale dhe marrëveshja po avancon” , u shprehë agjenti Corsi. Palacio luan në pozicionin e mesfushorit qendror dhe shquhet për aftësitë e mbajtjes së topit. Ai po ashtu ka arritur të debutoj në kombëtaren argjentinase. Vitin e kaluar ai debutoj kundër Guatamalas dhe pati minuta në ndeshjen kundër Kolumbisë.

Read More »

A do të rikthehet të Argjentina, Messi merr vendimin përfundimtar

Kombëtarja e Argjentinës ka marrë një lajm të mirë nga Lionel Messi. Sipas televizionit argjentinas, TN, ylli i Barcelonës, Lionel Messi, i ka shprehur Federatës së Futbollit të Argjentinës dëshirën për t’u kthyer në skuadrën e Kombëtares argjentinase para turneut të Kupës së Amerikës, që zhvillohet në Brazil në vitin 2019. 31-vjeçari ka luajtur për herë të fundit për Kombëtaren e Argjentinës në ndeshjet e turneut të Kupës së Botës në Rusi dhe do të mungojë edhe në ndeshjet miqësore të këtij muaji, transmeton Express. Në Rusi, Kombëtarja e Argjentinës u eliminua nga Franca në 1/8 e finales me rezultat 4-2, por Messi arriti të shënojë në fitoren e vetme të tyre në këtë turne, kundër Nigerisë. Megjithatë, ai e humbi penalltinë kundër Islandës. Por, tani duket se ai është më afër kthimit të tij se kurrë më parë dhe TN pretendon se ylli i Barcelonës ia ka vënë syrin turneut të Kupës së Amerikës. Për këtë gjë, ai u takua me presidentin e Federatës së Futbollit të Argjentinës, Claudio T..

Read More »

Argjentina në ankth, shikoni çfarë ka ndodhur me Messin

Argjentina është në presion të madh. Kombëtarja argjentinase ende nuk e di nëse Leo Messi do të kthehet të luaj serish, pasi në ndeshjet miqësore ai nuk ka marr pjesë. Messi ka munguar në ndeshjet miqësore ndaj Guetamalas dhe Kolumbisë, pasi siç duket ai dëshiron të pensionohet nga kombëtarja, përcjell ORAinfo. Argjentina e ka mbajtur pezull numrin 10-të, pasi është duke e pritur përgjigjen nga ylli i Barcelonës, që me gjasë do të pensionohet nga ndeshjet ndërkombëtare./ORAinfo/

Read More »

Argjentina Ramosaj publikon një foto nga pushimet, shikoni sa i është rritur djali

Fillimi i shtatorit është koha kur shumica e njerëzve preferojnë të shkojnë me pushime në det. Njësoj edhe Argjentina Ramosaj me familjen e saj, burrin dhe djalin, shkruan lajmi.net Këngëtarja simpatike ka zgjedhur Shqipërinë, konkretisht plazhin e Dhërmisë për të pushuar dhe nga atje ka publikuar edhe foto në Instagram. Djali i saj është rritur mjaft shumë andaj Agjentina ka filluar të punoj sërish në publikimin e projeteve të reja muzikore.

Read More »