Home / Tag Archives: arsyeja

Tag Archives: arsyeja

Thaçi “godet” përsëri Gjermaninë, kjo është arsyeja

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk i ka punët mirë me shtetin gjerman. Pas Samitit të Berlinit, presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është vënë në një ofensivë të egër kundër Gjermanisë, një prej shteteve e cila ka ndihmuar në çlirimin dhe shtet ndërtimin e Kosovës. Asociacioni për të …

Read More »

Ky fshat po braktiset nga të rinjtë, kjo është arsyeja

Vazhdojnë ikejt. Lufta ka dy dekada që ka përfunduar, por ajo e përditshmërisë për një punë e jetë më të mirë, ende vazhdon të jetë prezentë. Të rinjtë e vendit, nëse dikur dilnin në shtetet perëndimore në mënyrë ilegale, tani me tregun më të bollshëm të punës në vendet perëndimore, …

Read More »

Kosovarët ia mësyjnë Bllacës me tren, kjo është arsyeja

Kosovarët po e kujtojnë eksodin e vitit 10999. Dhjetëra qytetarë dhe përfaqësues të institucioneve kosovare janë nisur për në Bllacë, ku do të bëhet vënia e gurthemelit të Muzeut të gjenocidit serb “Bllaca 99”. Shkuarja për në fshatin Bllacë të komunës së Hanit të Elezit është organizuar me tren. Ky …

Read More »

Milan mund ta humb Championsin, kjo është arsyeja e dhimbshme!

Milan ka arritur vetëm barazim mbrëmë kundër Udinese në kadër të xhiros së 30-të në Serie A. Jo vetëm barazimi i mërziti drejtuesit dhe trajnerin e Milanit. Në këtë ndeshje klubit ‘Kuq e Zi’, ju lënduan dy lojtarët kyq të ekipit, Lucas Paqueta dhe Gigio Donnarumma, përcjell ORAinfo. Paqueta e …

Read More »