Home / Tag Archives: arsyeja

Tag Archives: arsyeja

Ndahen ‘Gokhan’ dhe aktorja e njohur, arsyeja do t’iu befasojë

Roli i ‘Gokhanit’ në serialin turk ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’ e bëri të njohur aktorin turk Tolga Gulec. Ndonëse luajti edhenë shumë seriale të tjera me këtë rol ai arriti sukses të madh sin ë publikun turk ashtu edhe në atë shqiptar, përcjell ORAinfo Ai jashtë nga seriali ka qenë i martuar me aktoren e njour turke, Yeliz Sar. Mirëpo, mediat turke kanë raportuar për ndarjen e tyre, dhe arsye duket të jetë xhelozia e tepërt e ‘Gokhanit’./ORAinfo/

Read More »

Wanda takohet me zyrtarët e Realit në Dubai, kjo është arsyeja

Zyrtarët e Realit e kanw takuar Wanda Naran në Dubai, duke se marrëveshja për transferimin e Icardit në Bernabeu ëshët afër. Mauro Icardi vazhdon të jetë një nga temat më të përmendura në mediat sportive evropiane. Sulmuesi argjentinas vazhdon të injorohet nga Interi, ndërsa e ardhmja e tij mbetet enigmatike. Gruaja dhe menaxherja e tij, ëanda Nara së fundi është tkuar me zyrtarë të Real Madridit në Dubai. “Ne kemi shumë respekt për Real Madridin”, kaq ka thënë Wanda Nara për këtë takim. Diskutimet e para për transferimin në Real Madrid veç se kanë nisur, por që aktiv në këtë pazar është edhe Juventusi. Interi thuhet se më me dëshirë do t’i shiste sulmuesin Real Madridit për dy arsye, sepse Reali paguan më shumë dhe se nuk do ta fuqizonte rivalin e saj.

Read More »

Vetëranët e UÇK-së sërish në protestë, kjo është arsyeja

Veteranët e UÇK-së pritet sërish të dalin në protestë. Në vendimin e Qeverisë për rritje të pensioneve nuk u përfshinë veteranët e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK). Këta të fundit po ndihen të zhgënjyer me kryeministrin e vendit, Ramush Haradinaj. Kryetari i Këshillit për Mbrojtjen e Veteranëve të UÇK-së, Xhevdet Qeriqi, po paralajmëron edhe protesta lidhur me këtë çështje. Qeriqi një intervistë për Ekonomia Online, tha se ata kanë pritur të rendohen në ngritjet e fundit që janë bërë nga Qeveria e Kosovës, por që dolën të zhgënjyer. “Ne kemi pritur që do përfshihemi në këto ngritjet e fundit të pensioneve që janë bërë. Fatkeqësisht jemi anashkaluar nga ana e Qeverisë, kemi shpresuar që do përfshihemi në Ligjin e Pagave, sepse jemi një kategori e cila e meriton të trajtohet më dinjitetshëm, nuk ka ndodhë dhe jemi të zhgënjyer nga vendimet e fundit që i ka marrë Qeveria dhe asnjëherë nuk na ka dhënë një sqarim se pse kjo kategori është lënë anash dhe tashmë jemi në di..

Read More »

‘Faruk’ po ndahet nga gruaja, do të befasoheni nga arsyeja

Ozcan Deniz është një ndër aktorët më të përfolur dhe më të pëlqyer turk. Me rolet e tij ai arriti të jetë shumë I njohur jo vetëm në Turqi por edhe më gjerë, përcjell ORAinfo. Në publikun shqiptar ai u bë I njohur me rolin e ‘Farukut’ në serialin shumë të njohur turk, ‘Nusja nga Stambolli’. Ai është martuar para një viti me gruan shumë më të re se ai, dhe tani mediat turke flasin për një ndarje të tyre. E arsyeja sipas tyre janë shpenzimet e mëdha që i bënte gruaja e tij./ORAinfo/

Read More »

Bëhen bashkë Blero dhe Teuta, kjo është arsyeja

Këngëtari i mirënjohur, Blero Muharremi përmes disa postimeve në rrjetin social Instagram, ka treguar se ka filluar xhirimet për videoklipin e këngës së re, shkruan rtv21. Portali rtv21.tv mëson se kënga e re e Bleros do të jetë në bashkëpunim me këngëtaren e njohur, Teuta Selimi. Ky bashkëpunim pritet që pritet shumë shpejt të publikohet. Ndryshe, “Falja” është kënga e fundit që Blero ka sjell në bashkëpunim me Gasso X Fissi në fillim të muajit shkurt, ndërsa projekti i fundit muzikor nga Teuta “Zemrën Fale” është publikuar në dhjetor të vitit 2018.

Read More »

Humb jetën një 12 vjeҫare, arsyeja do t’iu trondis

Një ngjarje mjaftë e rëndë ka ndodhur në Shkup. Një 12-vjeçare nga Shkupi me paralizë celebrale si dhe një 86-vjeçar, po ashtu nga Shkupi, janë dy të radhës që kanë ndërruar jetë si pasojë e komplikimeve nga gripi. Vajza ka ndërruar jetë gjatë paradites së sotme në Klinikën e Fëmijëve në Shkup ndërkaq i moshuari i cili po ashtu ka qenë i prekur nga një sëmundje tjetër, ka qenë i shtrirë për disa ditë me radhë në Klinikën për sëmundje Infektive në Shkup ndërkaq vdekja e tij është konstatuar gjatë javës së shkuar. Sa I takon moshës, akoma më të përfaqësuar janë mosha e rritur, ajo prej 15 deri në 64 vjet, por sipas numrit të popullsisë më të përfaqësuar janë fëmijët, prej moshës 0 deri në 4 vjet dhe prej 5 deri në 9 vjet. Ajo që duhet të thuhet është se mosha mbi 65 vjet është faktori rreziku, imuniteti nuk është I njejtë sikurse tek të rinjtë prandaj ne rekomandojmë vaksinimin te personat e moshës mbi 65 vjet me qëllim të ndalohen sëmundjet ose format e rënda të gripit”- tha Vladim..

Read More »

Dështon samiti Trump-Kim, kjo është arsyeja

Ka dështuar samiti Trump-Kim, duke dëshutaru kështu edhe marrëveshja për denuklearizimin e Koresë Veriore. Presidenti amerikan, Donald Trump dhe pushtetmbajtësi koreanoverior, Kim Jong Un e përfunduan para kohe samitin në Hanoi, Vietnam. Nuk u arrit dot marrëveshja për denuklearizimin e Koresë së Veriut. Samiti i nivelit të SHBA-Kore e Veriut ku morën pjesë presidenti amerikan, Donald Trump dhe pushtetmbajtësi koreanoverior, Kim Jong Un përfundoi pa asnjë marrëveshje. Njoftimi erdhi të enjten në mëngjes nga Shtëpia e Bardhë. Konsultimet nuk sollën “asnjë ujdi”, theksohet në deklaratën e Shtëpisë së Bardhë. Edhe dreka e planifikuar u anuluan, raporton DË, transmeton Express. Trump dhe Kim debatuan për rrugë të ndryshme për denuklearizimin e Koresë së Veriut. Presidenti amerikan kishte theksuar perspektivën e mbështetjes ekonomike për Korenë e Veriut, bëri të ditur Shtëpia e Bardhë. Megjithatë Shtëpia e Bardhë bëri fjalë për “një takim shumë të mirë dhe konstruktiv” në Hanoi. Del..

Read More »

Nis festa në familjen Fejzullahu, kjo është arsyeja

Sot ka festë në familjen Fejzullahu. Familja Fejzullahu është njëra ndër familjet më të njohura dhe më të dashura për publikun. Falë karrierës së suksesshme 50-vjeçare të Sabri Fejzullahut dhe po ashtu edhe karrierës së suksesshme të të birit, Ermalit, kjo familje është në qendër të mediave rozë dhe gëzon respekt të madh. Në familjen Fejzullahu sot shënon një ditë e veçantë. Djali i madh i Ermalit, Arti feston ditëlindjen e 10-të dhe me këtë rast ka pranuar urime të shumta, shkruan rtv21. Është Nera, gjyshja që e ka uruar Artin me fjalët më të mira, me të cilin mburret. “Arti shpirti i Nanes sot e ke diten e lindjes nje dekade jubilare #10urime krenaria ime , mburrja ime dasht zoti e te te ruaj mire shendetshem. Te dua shum dashnia jem ma e madhja ne bote . Kam deshire te jetoj gjate e ti gezohem rrites tane sukseseve tua . Paq jete te gjate o drita e syve te mi”, ka shkruar Nera krahas fotografisë. Ermali dhe Ariana kanë tre fëmijë, Artin, Bunën dhe Erën.

Read More »