Home / Tag Archives: arsyeja

Tag Archives: arsyeja

Ramush Haradinajt i refuzohet viza amerikane, kjo është arsyeja!

Taksa 100% ndaj Serbisë dhe Bosnjës do t’i kushtojë Ramush Haradinajt.Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, i është refuzuar viza amerikane, kështu që nuk do të mund të marrë pjesë në konferencën për Ballkanin në fillim të muajit shkurt, ka mësuar “Al Jazeera Balkans” nga burime brenda Departamentit të Shtetit.Siç ka raportuar për mediumin në fjalë gazetari i tyre nga Washingtoni, më herët Haradinaj kishte pranuar ftesë për pjesëmarrje në punimet e konferencës, e cila mbahet më 6 shkurt.Por, burimi i AJB nga Departamenti i Shtetit ka konfirmuar se Haradinaj nuk ka marrë vizë për shkak të ngritjes së taksës për mallrat nga Serbia dhe Bosnja, transmeton Koha. net.Haradinaj është dashur të marrë pjesë në këtë konferencë, ndërsa mos-shkuarja e tij i është konfirmuar mediumit edhe dikush nga organizatorët.Koha.net ka provuar të kontaktojë edhe kabinetin e Kryeministrit Haradinaj, por nuk kanë qenë të qasshëm. Koha. net merr vesh që për të njëjtën arsye, në listën e refuzim..

Read More »

Kjo është arsyeja shokuese pse Higuain po largohet nga Milani

Gonzalo Higuain, po përpiqet të bashkohet me Chelsean me Maurizio Sarri i cili është i vendosur të bashkohet me ish sulmuesin e Napolit dhe Juventusit.Marrëdhënia mes sulmuesit argjentinas dhe rossonerët ndryshoi midis nëntorit dhe dhjetorit kur Higuain e kuptoi se AC Milan nuk mund ta kishte nënshkruar atë me një marrëveshje të përhershme në fund të sezonit përcjell ORAinfo.Kur u bashkua me ekipin nga San Siro në verë, El Pipita u siguroi se AC Milan do të kishte përfunduar nënshkrimin e tij të përhershëm në fund të sezonit.Megjithatë, kur Higuain e kuptoi se AC Milan nuk do ta kishte nënshkruar atë me një marrëveshje të përhershme, ai kërkoi të largohej nga klubi.Leonardo konfirmoi se AC Milan do të luftojë për të bërë lëvizjen e Higuain-it të përhershëm nëse Gattuso nuk arrin të kualifikohet për Ligën e Kampionëve këtë sezon dhe ylli i Juventus dhe Real Madrid tani është i gatshëm të largohet nga klubi dhe të bashkohet me Chelsean./ORAinfo/

Read More »

Kjo është arsyeja pse Zidane braktisi Real Madridin

Zinedine Zidane u largua nga Real Madrid sepse ai donte të shiste Gareth Bale në vend të Cristiano Ronaldo, thotë Ramon Calderon përcjell ORAinfo.Vendimi i Zidane për t’u larguar në fund të sezonit të kaluar pas një trofeu të tretë të Ligës së Kampionëve, habiti shumë.Ajo u pasua disa javë më vonë nga transferimi i Ronaldo prej 100 milion euro për Juventusin dhe duket se të dy ishin të lidhur.“Zidane këmbënguli në mbajtjen e Cristiano dhe shitjen e Bale,” tha ish-Presidenti Calderon për AS.“Në vend të kësaj, Perez bëri të kundërtën. Zidane donte të kishte fuqi vendimmarrëse kur erdhi në nënshkrimin dhe shitjen e lojtarëve, por sugjerimet e tij u injoruan, kështu që ai vendosi të lëvizë.“Zidane mori vendimin e duhur.”, ka thënë ai./ORAinfo/

Read More »

Dialogu Kosovë -Serbi mund të shtyhet, kjo është arsyeja

Në Serbi pritet të zhvillohen zgjedhje të reja.Në korridoret e institucioneve serbe po diskutohet për zgjedhje të jashtëzakonshme.Partia e Aleksandar Vuçiq, Partia Progresiste e Serbisë, në mbledhjen e saj të fundit u shprehë e gatshme për zgjedhje të jashtëzakonshme.Lideri i kësaj partie, Aleksander Vuçiq, sipas gazetës ‘Blic.rs’ citohet të ketë thënë që për zgjedhje duhet të pyetën dhe shikuar interesi i serbëve të Kosovës.Zgjedhjet në Serbi gjatë këtij viti mund të shtyjë dialogun me Kosovën. Opozita në Serbi që disa javë po proteston duke kërkuar shkarkimin e Vuçiq.Sonte pritet që në Beograd të ketë protesta masive.

Read More »

Kapen keq motrat , arsyeja ka habitur gjithë internetin

Kapen keq motrat Kardashian, arsyeja ka habitur gjithë internetin

Motrat e famshme Kendall dhe Kylie Jenner janë xheloze për njëra tjetrën. Mediat raportojnë se supermodelja Kendall xhelozon pasurinë manjates së kozmetikës. Kylie, e cila është më e vogël, vetëm 21 vjeç, ka një pasuri me vlerë 900 milionë dollar ndërsa 23-vjeçarja ka një pasuri prej 50 milionë dollar. Dhe mediat raportojnë se pabarazia e madhe pasurore mes tyre po ‘copton’ marrëdhënien …

Read More »

Kritika të ashpra ndaj Liverpoolit, kjo është arsyeja

Trajneri i Cardiffit, Neil Ëarnock, ka bërë disa kritika për skuadrën e Liverpoolit.Ai thënë se Liverpooli nuk ka kokërr ndershmërie e as klasi, për shkak se klubi i tij nuk arriti ta transferojë mbrojtësin Nathaniel Clyne nga të kuqtë.Trajneri i Cardiffit pohoi se Liverpooli i kishte premtuar atij se do t’ia huazonte mbrojtësin e djathtë, por më vonë e kishte zbuluar përmes televizionit se ai ishte shitur në Bournemouth të premten.Ëarnock ia kishte mundësuar Clynes debutimin profesional në Crystal Palace në vitin 2008 dhe tani e ka kritikuar edhe ish-lojtarin e tij.“Ta mësosh këtë në televizion, duke ditur se unë kam bërë gjithçka siç duhet dhe se ata më patën premtuar se këtë javë ai do të ishte lojtari im, ta shpifë më të vërtetë. Është e turpshme. Çfarë zhgënjimi, çfarë mungese e klasit, quajeni si të doni”, tha Ëarnock i zemëruar.“Çfarë zhgënjimi sepse e njihja Nathanielin…nuk mora asnjë telefonat nga ai e as nga Liverpooli. Kur pret dhe i bën gjërat siç duhet, mendoj se..

Read More »

Samanta Karavella publikon klipin e ri në një ditë të veçantë e arsyeja është prekëse

Së fundmi këngëtarja Samanta Karavella ka paralajmëruar publikimin e këngës së saj më të re. Klipi i ri titullohet ‘Vonë’ dhe është një bashkëpunim i saj me Elinel. Edhe këtë herë Samanta shfaqet në formë të shkëlqyer mes dëborës dhe bardhësisë që mundëson dimri. Por kjo këngë nuk është publikuar e plotë ditën e djeshme.Këngëtarja e njohur ka shpjeguar me anë të një postimi në ‘Instagram’ se të premten ishte ditëlindja e nipit të saj dhe kjo ishte arsyeja e publikimit. “Gëzuar Ditëlindjen Ethan. Vendosa ta publikoj këtë këngë në ditën e lindjes tënde se ti ishe i pari që e këndove me zërin tënd engjëllor! Faleminderit që na e zbukuron çdo ditë. Teja të do pafund”,-shkruan ajo krahas videos së nipit, i cili këndon pak nga kënga e re. Sa e ëmbël!The post Samanta Karavella publikon klipin e ri në një ditë të veçantë e arsyeja është prekëse appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

Tahiri bën thirrje për protestë, kjo është arsyeja

Deputeti kosovar, Labinot Tahiri ka një kërkesë të veçantë për qytetarët e Kosovës.Deputeti i AKR-së së Behgjet Pacollit, Labinot Tahiri, pasi ka dorëzuar pasaportat e tij në Ministrinë e Punëve të Brendshme, si revoltë për mos liberalizimin e vizave, sot ka bërë thirrje që për të njëjtën çështje edhe të protestohetPërmes një postimi në profilin e tij, Tahiri ka bërë thirrje që të përkrahet protesta e thirrur nga studentët, që do të mbahet me 10 janar në orën 12:00 në Prishtinë.Postimi i plotë:Protesta!A je Prind, a ke djal apo vajzë studentë?A po presin akoma pēr viza, e ne fund edhe mund të i’u refuzohet?! Dil në protesta!A je Student apo studente? A të janë ngushtuar rruget e jetës dhe plus edhe tani mos liberalizimi i vizave ku ty të duhet në shumë raste dalja e lirë sa herë që të duash?! Dil në protesta!Dil dhe të dalim të gjithë me daten 10 janar 2019, Ora 12:00, Prishtinë!Protesta e thirur nga Studentët të cilen e përkrahi çdo ditë!LabiShperndajeni!

Read More »

Nis festa në familjen Xhaka, kjo është arsyeja

Taulant e Granit Xhaka, dy emra të njohur në trojet shqiptare dhe më tej, janë në qendër të vëmendjes së mediave dhe jo vetëm.Thuajse e gjithë familja Xhaka janë bërë pjesë e mediave rozë, e kjo falë famës së vëllezërve, që na bëjnë krenarë çdo ditë e më shumë, shkruan rtv21.Sot në familjen e tyre ka festë, gjyshja e Granitit dhe Taulantit feston ditëlindjen. E me këtë rast nuk kanë munguar as urimet. Përmes një postimi, Graniti ka uruar gjyshen me fjalët më të mira.“Urime ditëlindja Gjyshja më e mira në botë, uroj ta kesh shëndetin dhe të jesh e lumtur. Besoj që ne të kemi bërë të ndihesh krenare me ne. U bëfsh 100 vjet, mbretëresha jonë”, shkroi Graniti në mbishkrimin e fotografisë.Graniti dhe Leonita janë martuar në korrik të vitit 2017.

Read More »

Ndërkombëtarët thonë të mos premtohet për viza, kjo është arsyeja

Liberalizimi i vizave vazhdon të mbetët ndër temat më të diskutuara në vendin tonë.Thirrjet e vazhdueshme nga ndërkombëtarët karshi politikanëve kosovarë që të mos premtojnë data për liberalizimin e vizave, po shihet si veprim i menqur për të ‘shpëtuar fytyrën e liderëve vendorë’ dhe që të mos luhet me shpresën e qytetarëve.Liberalizimi i vizave për Kosovën pritet të jetë krye temë në vend edhe gjatë vitit 2019.Edhe pse udhëheqësit qeveritarë premtuan se vizat do të hiqen brenda 2018-ës, një gjë e tillë nuk ndodhi.Megjithatë, të njëjtit në fillim të vitit të ri, morën edhe një këshillë ndërkombëtare që të kursehen nga premtimet për këtë proces, pasi ende nuk ka datë të saktë se kur kosovarët mund të lëvizin lirshëm në shtetet e zonës Schengen.Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian, Rainer Ëieland gjatë vizitës së tij në Prishtinë të mërkurën, në një konferencë për media, bashkë me kryeministrin Ramush Haradinaj ka kërkuar nga politikanët kosovarë që të mos premtojnë data p..

Read More »