Kamberi e vendos flamurin kuqezi në Kuvendin e Serbisë, reaojnë Bërnabiq e Daçiq

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, e ka marrë me vete flamurin e Shqipërisë,…

Millorad Dodik: Bosnja nuk e njeh Kosovën

Anëtari serb i Presidencës së Bosnjë dhe Hercegovinës, Millorad Dodik, ka përsëritur mbrëmë se pozicioni i…

“Aq shumë ma përmendi emrin sot sa as Ilir Meta s’më ka thënë të dua në jetën time”, Monika Kryemadhi: LSI i ka kallur datën Ramës

Pas fjalës së kryeministrit Rama në Asamblenë Kombëtare të PS-së, vjen reagimi i kryetares së LSI-së,…

“Meta, Berisha, Mona dhe Luli”, Rama: Me ta në krye, vetëm vështirësi, kurrë s’ka për të pasur drejtësi! Ne çmontuam gjykatësit e prokurorët e korruptuar

Kryeminstri Edi Rama në fjalën e tij në Asamblenë Kombëtare të PS-së, veçoi si një arritje…

Socialistja i ndërpret fjalën, Rama i kthehet: Çfarë do? Vërtet ju kemi dhënë gjithë të drejtat, por jo sa të…

Kryeministri Edi Rama vijon të mbajë fjalën e tij në Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialiste. Teksa…

Nis Asambleja e PS, Rama zbulon bisedën me FMN 7 vite më parë: Më kërkuan të ul pagat e pensionet, por…

Kryeministri Edi Rama ka hapur Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialiste, që ka nisur pak më parë…

Partia Socialiste mbledh Asamblenë Kombëtare/ Nga zgjedhja e organeve drejtuese tek miratimi i 13 rregulloreve, ja axhenda

Partia Socialiste mbledh sot pasdite Asamblenë Kombëtare. Mbledhja, e cila pritet të nisë me fjalën e…

Zbardhet axhenda e Asamblesë Kombëtare të PS, ja 13 pikat që do të shqyrtohen

Partia Socialiste do të mbledhë ditën e nesërme Asamblenë Kombëtare. Sot, PS ka bërë publike axhendën…

Zbardhet axhenda/ PS mbledh Asamblenë, Balla: Qytetarët jashtë partisë do “votojnë” ministrat

Socialistët do të mbledhin me disa muaj vonesë Asamblenë Kombëtare. Për shkak të pandemisë takimi i…

Zgjedhjet e 25 prillit/ Rama merr vendimin, ja kur do mblidhet Asambleja Kombëtare

Kryeministri Edi Rama ka vendosur të mbledhë Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialiste ditën e premte, më…

Pas grupit të PS, Rama mbledh kryebashkiakët në Elbasan, direktiva për zgjedhjet e 2021

Kryeministri Edi Rama dy ditë pas grupit parlamentar të PS ka mbledhur sot në Elbasan 61…

Pas grupit të PS, Rama mbledh sot kryebashkiakët në Elbasan, në pritje të datës për Asamblenë Kombëtare

Kryeministri Edi Rama do të rikthehet ditën e sotme në qytetin e Elbasanit, vetëm dy ditë…