E trishtë/ Humb jetën anëtari i Akademisë së Shkencave, profesori Petraq Petro

Një lajm i trishtë është bërë i ditur. Profesori i njohur i matematikës dhe anëtari i…

Aleanca për Shqiptarët: Vazhdon avazi i vjetër i praktimit të pushtetit nga koalicioni LSDM-BDI

Nëpërmjet një njoftimi Aleanca për Shqiptarët ka reaguar në lidhje konferencën për shtyp të zëvendëskryeministrit të…