Home / Tag Archives: asnjehere

Tag Archives: asnjehere

Mimoza Shkodrën nuk e keni parë asnjëherë kështu që nga ndarja me Seldin

Këngëtarja Mimoza Shkodra ka paralajmëruar projektin e saj më të ri.Ajo më parë u nda nga i fejuari I saj, këngëtari nga Shqipëria, Seldi, ka filluar xhirimet e klipit të këngës së saj të parë pas ndarjes nga i fejuari, shkruan Zëri info.Mimoza është njëra ndër këngëtaret më të komentuara në media, kjo pasi ishte fejesa dhe njëherësh edhe ndarja nga Seldi, që bëri jehonë të madhe kudo.Këngëtarja përmes disa imazheve të publikuara në llogarinë e saj në Instagram, ka paralajmëruar projektin e saj të ri.Në këto fotografi, Mimoza duket mjaftë e lumtur dhe njëherësh vë në pah bukurinë e saj.Kujtojmë se projekti I fundit i këngëtares ishte bashkëpunimi I saj me ish të fejuarin e saj Seldin.

Read More »

Nuk e keni parë asnjëherë, po a e dini se çfarë djali të pashëm ka Cima?

Humoristi i njohur, Rasim Thaçi, ka kohë që nuk është parë në ekranin kosovar me ndonjë nga skeqet e tij.Mirëpo, Cima do të mbahet mend shumë gjatë për humorin e tij ndër gjenerata, përcjell ORAinfo.Ai është një familjar i mirë dhe nuk nguron që portretet familjare t’i shpërndajë edhe për fansat e tij.Së fundi një fotografi me djalin e tij ka marrë shumë pëlqime nga ndjekësit e tij, por ajo që bie në sy është ngjashmëria e madhë që kanë babë e bir.E padyshim në mbishkrimin e fotografisë që ka edhe një batutë nga Cima. /ORAinfo/

Read More »

Zhade nuk e keni parë asnjëherë në rolin e modeles, shikojeni sa e bukur duket

Është një nga aktorët më të dashura braziliane në Kosovë.Ajo ishte bërë e njohur për publikun kosovarë në me rolin e ‘Zhades’ nga telenovela ‘Clone’, shkruan lajmi netMirëpo edhe sot kur kanë kaluar goxha vite që ka përfunduar ky serial, ajo vazhdon të mbetet njëra ndër top femrat më të komentuara në publik.Giovanna është 42 vjeçare por po vazhdon një garë të ashpër me modelet e reja dhe e gjithë kjo falë ruajtjes së linjave trupore për të cilat edhe shquhet.Ajo madje së fundmi ka pozuar edhe lakuriq, kjo në muajin që po lëmë pas (tetor) i cili njihet si muaji i ndërgjegjësimit për Kancerin e Gjirit.

Read More »

Premtimi qe nuk u realizua asnjëherë nga Shpend Ahmeti

Shumë premtime të bëra gjatë fushatës zgjedhore nga kryetari i Prishtinë Shpend Ahmeti nuk janë realizuar. Njëri ndër to është edhe vendosja e kamerave të sigurisë në rrugët e kryeqytetit ku po ndodhin shumë askidente.Në asnjërën nga rrugët kryesore në Prishtinë nuk gjendet asnjë kamerë e sigurisë, e cila do ta lehtësonte sjelljen e fakteve për institucionet e drejtësisë.Qytetarët po ndihen të rrezikuar nga mungesa e kamerave të sigurisë në hapësirat publike, raporton KTV.Në mungesë të kamerave, shkelësit e rregullave në komunikacion po i shmangen kapjes nga Policia e Kosovës.Qytetarët thonë se instalimi i kamerave është i vonuar, por edhe nëse ato vendosen tani do të ndihmonin në kapjen e aktorëve të shkeljeve të ndryshme në trafik.Fajin për mungesën e kamerave, Policia e Kosovës ia hedh komunës, duke thënë se instalimi i tyre është nevojë e menjëhershme.Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, në korrik të këtij viti, pati paralajmëruar se komuna do t’i vendosë kamerat për ..

Read More »

Inter – Milan, kjo nuk ka ndodhur asnjëherë

Këtë të diele duke filluar nga ora 20: 30 do të luhet super derbi mes Interit dhe Milanit. Kjo ndeshje ka ngjallë interesim të madh të tifozerive të të dyja ekipeve, ku janë shitur të gjitha biletat.E për herë të parë “Derby della Madonnina” do të luhet me pronar jo italian. Dy skuadrat e famshme, Milan e Inter takohen pas 109 vitesh me pronarë të huaj në ndeshjen e nesërme.Milan është në pronësi të kompanisë amerikane “Elliott”, që e morën nga biznesmeni kinez, Yonghong Li në muajin korrik.Ndërkaq, Interi mbetet nën udhëheqjen e gjigantit kinez “Suning Holdings Group” që e bleu klubin në vitin 2016.Interesant është edhe se ndeshja e nesëmre kap një shifër të rrallë, atë të 222 ndeshjeve mes tyre.

Read More »

Engji vesh çizmet më interesante ndonjëherë, kështu nuk e keni parë asnjëherë

Është vajza e Shyhrete Behlulit, prandaj është dashur që ta trashëgojë edhe këngën edhe stilin e saj.Engjellusha Salihu që për një kohë të shkurtë fitoi zemrat e shumë prej fansave të këngës popullore, çdo ditë po vjen me diçka të re, shkruan ORAinfo.Në një fotografi të postuar në Instagram, Engji po reklamon çizmet e saj interesante që do t’i kenë kushtuar goxha./ORAinfo/

Read More »

Tunën nuk e keni parë asnjëherë me këso veshje

Fansat e Tunës janë duke pritur për publikimin e projektit të saj më të ri në bashkëpunim me Seven Saraqin.Por Tuna ka vazhduar me “stilin” e njëjtë të publikimit të fotografive në Instagram, gjë që po duket shumë bajate.Duke u munduar të duket artistike, ajo po mbush gjithë profilin në Instagram me gjysmë fotografi, transmeton Indeksonline.Këtë herë ajo ka realizuar disa fotografi e veshur shumë çuditshëm, me një material aspak të përshtatshëm për t’u veshur.

Read More »

“Asnjëherë nuk kam kërkuar ndarjen e Kosovës mbi baza etnike”

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se asnjëherë nuk ka thënë se duhet të bëhet një lloj ndarje e Kosovës mbi baza etnike.Siç transmeton “Beta” Vuçiqi në një intervistë për “Russia Today”, deklaroi se e thotë një fjali, “nevojitet një zgjidhje kompromisi midis serbëve dhe shqiptarëve dhe se nuk mund të ndodhë që shqiptarët të marrin gjithçka, kurse serbët asgjë”, përcjell Telegrafi.“Ky është pozicioni i vetëm i Serbisë, që nuk e kemi braktisur kurrë. Pastaj hasëm në reagime të ndryshme. Rusia tha: ‘Mirë, nëse Serbia pajtohet me këtë’, e cila është në përputhje edhe me të drejtën ndërkombëtare. Nga ana tjetër erdhi reagimi i disa vendeve të BE që ishin krejtësisht kundër kësaj, sepse Serbia do të hapte ‘Kutinë e Pandorës’”, tha Vuçiq.Ai gjithashtu pyeti se kush në të vërtetë e hapi ‘Kutinë e Pandorës’ kur e njohën Kosovën e cila, sipas tij, e shpalli njëanshëm pavarësinë.

Read More »

Vjollca Haxhiu befason të gjithë me veshjen, kështu nuk e keni parë asnjëherë

Vjollca Haxhiu është ndër këngëtaret më të dashura për publikun, e sidomos për atë të muzikës popullore.Pos për këngët e saj, ajo shquhet edhe si një femër shumë elegante dhe me sharm, shkruan ORAinfo.Vjollca është shumë aktive në rrjetet sociale, ku bën postime nga më të ndryshmet.Sonte ajo ka publikuar një foto ku shfaqet e veshur me ndyshe se herave tjera ku jemi mesuar ta shohim me fustana të ndrushëm. Edhe kështu Vjollca duket shumë bukur. /ORAinfo/

Read More »

Nuk e keni parë asnjëherë kështu Dafina Zeqirin

Dafina Zeqiri pas sezonës së verës, sukseseve në projektet e reja muzikore, por edhe ndarjes nga i dashuri i saj, ajo po kalon disa ditë relaksi me shoqërinë e saj.Këngëtarja ka postuar disa instastory, ku tregon se është në Turqi, madje ajo ka postuar një fotografi edhe para një xhamie në Stamboll, ku madje ka hedhur një shami mbi kokë, duke respektuar kështu ritet fetare, shkruan Indeksonline.Ndryshe Dafina ka muaj që po qëndron në Kosovë dhe nuk dihet nëse do të kthehet prapë në Amerikë që pretendonte sukses edhe atje.

Read More »