asnjehere – Kosova Today News
Home / Tag Archives: asnjehere

Tag Archives: asnjehere

Shpërthen deputeti Labinot Tahiri, e quan ‘zhabë’ një femër

Shpërthen deputeti Labinot Tahiri, e quan ‘zhabë’ një femër

Me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës ishte realizuar një imazh në të cilën ishin vendosur Rita Ora, Dua Lipa dhe Majlinda Kelmendi. Këngëtari Labinot Tahiri ishte revoltuar për faktin se përse në atë imazh po mungonte edhe Era Istrefi, shkruan lajmi.net. “Për ‘ERA ISTREFIN’ 🇦🇱👑🇽🇰 Ajo po i …

Read More »

Më thuaj ç’grup gjaku ke, të të them ç’personalitet je…

Më thuaj ç’grup gjaku ke, të të them ç’personalitet je…

Në disa kultura, grupi i gjakut merr të njëjtën rëndësi sa horoskopi dhe 12 shenjat e zodiakut. Njësoj si yjet që mund të parashikojnë të ardhmen, të tjerë besojnë se grupi i gjakut lidhet drejtpërdrejte me natyrën dhe personalitetin e njerëzve. Më poshtë do të lexoni karakterin sipas grupit të …

Read More »

Eurovizioni i shqiptarëve!

Eurovizioni i shqiptarëve!

Ata janë tre, por vetëm njëri do të përfaqësojë Shqipërinë. Si asnjëherë më parë në festivalin më të madh të muzikës evropiane, Eurovizion, do të marrin pjesë tre shqiptarë. Eugent Bushpepa do të përfaqësojë Shqipërinë, pasi fitoi çmimin e parë në festivalin e Radio Televizionit Shqiptar me këngën “Mall”. Ermal …

Read More »

11 vjet nga protesta e përgjakshme e 10 shkurtit

11 vjet nga protesta e përgjakshme e 10 shkurtit

Dy aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Xheladini dhe Mon Balaj, derisa protestonin kundër negociatave të Kosovës me Serbinë dhe Pakos së Ahtisaarit, u vranë më 10 shkurt nga Policia rumune e UNMIK-ut, 11 vite më parë. Derisa mijëra protestues kundërshtonin pakon e Ahtisarit, protesta eskaloi në momentin që janë hequr …

Read More »
Shfaqen ne !