Qeveria ia mbylli bizneset, italianët “pushtojnë” rrugët, nisin përleshjet me policinë (FOTO)

Pronarët e restoranteve dhe bareve në Romë të Italisë, nuk janë aspak të kënaqur me rregullat…

Kryediplomatja kosovare lajm në mediat e botës: “Ambasada në Jerusalem çështje e kryer”

“Ambasada në Jerusalem çështje e kryer”, kryediplomatja kosovare lajm në mediat e botës. Mediat e mëdha…

Origjina e COVID-19/ Kafshët janë me gjasë burimi, të gjitha gjetjet e Projekt raportit të OBSH-së

Sipas një projektraporti mbi origjinën e COVID-19, të Organizatës Botërore të Shëndetësisë në bashkëpunim me autoritetet…

‘Rikthehet’ Ebola, ky shtet konfirmon tre vdekje dhe raste të reja infektimi me sëmundjen

Ekspertët shëndetësore në Guinea kanë konfirmuar të dielën se të paktën tre njerëz kanë vdekur nga…

Sulmi i përgjakshëm në Kongres, diplomatët amerikanë kërkojnë largimin e presidentit Trump

Në një lëvizje tepër të pazakontë, diplomatët amerikanë kanë hartuar dy kabllograme me të cilat dënojnë…

Kongresi Amerikan jep “Ok”, miratohet paketa e ndihmës prej 900 miliardë dollarësh, ja kush përfiton

Kongresi amerikan miratoi një projektligj që përfshin një paketë ndihme prej 900 miliardë dollarësh për të…

Tetë raketa shënjestrojnë ambasadën amerikane në Bagdad, ngjarja shkakton frikë për shkak se…

Tetë raketa shënjestruan Ambasadën e SHBA në Bagdad, në Zonën e Gjelbër, e fortifikuar fort të…

OBSH përgatit një grup shkencëtarësh për të hetuar origjinën e Covid në Wuhan të Kinës

Një ekip prej 10 shkencëtarësh nga e gjithë bota do të udhëtojë në qytetin kinez të…

“Ankth brenda udhëheqjes në Pekinit”/ Shkencëtarët mision për të hetuar origjinën e virusit në Wuhan, por në verë qeveria kineze vendosi…

Një ekip prej 10 shkencëtarësh ndërkombëtarë do të udhëtojë në qytetin kinez të Wuhan muajin e…

Pandemia shkakton rritje të depresionit mes të rinjve. Rritje e mprehtë në spitalet psikiatrike

Pandemia e koronavirusit ka rezultuar në bllokime në të gjithë botën, që kanë sjellë një kosto…

VIDEO/ Presidenti Meta 24 vite më parë: Në mbrojtje të zgjedhjeve të lira e të ndershme

“Në mbrojtje të zgjedhjeve të lira e të ndershme”, është kjo deklarata e bërë 24 vite…

Ja çka ishte duke bërë Trump në momentin kur Baiden u shpall President i SHBA-ve

Joe Biden shpallet fitues derisa Trump po luante golf. Joe Biden është zgjedhur presidenti i ardhshëm…