Home / Tag Archives: atë

Tag Archives: atë

FOTOT: Porsche dhe Ferrari përplasen kokë më kokë, dëme mbi 260 mijë euro

Dy super-veturave një Ferrari 458 Italia dhe një Porsche 718 Cayman GTS u përfshinë në një aksident të frikshëm. Drejtuesi 26-vjeçar i Porsche mësohet se ka pësuar lëndime të lehta, por shoferi i Ferrari-t nuk ishte në vendngjarje dhe policia ka bërë thirrje që të jepen informata për ta gjetur atë dhe ndonjë pasagjer të mundshëm. Porsche i kuq me vlerë 90 mijë euro u përmbys dhe i humbi të dyja disqet në aksident Ndërkaq Ferrari me vlerë 170 mijë euro pësoi dëme të shumta në pjesën e përparme nga ana e pasagjerit. Përplasja, që shkaktoi një dëm prej mbi 260 mijë eurosh, ndodhi rreth orës 7 e 50 të mbrëmjes së kaluar në South Yorkshire të Anglisë. (TemA)

Read More »

FOTOT: Brenda rezidencës 16.5 milonë $ të vejushës miliardere të Steve Jobs

Vejusha e themeluesit të Appel vazhdon të blejë prona të patundshme. Dhe së fundmi Laurene Powell Jobs ka blerë një rezidencë që kushtoi jo më pak se 16.5 milionë dollarë me pamje nga plazhi i San Franciscos. Powell Jobs, e cila ka një pasuri prej 18.9 miliardë dollarë, bleu pronën në lagjen “Kodra Ruse” nga kapitalisti Danny Rimer. Rimer pagoi 12.4 milionë dollarë për atë shtëpi në 2013-n. Rezidenca e Rimerit ka qenë në shitje një muaj para se të blihej me para në dorë nga vejusha e Steve Jobs. Rezidenca prej 6000 metra katror përmban 6 dhoma gjumi, shtatë tualete dhe veranda me pamje nga plazhi i San Franciscos. Gjithashtu përfshin një kopsht të madh. (TemA)

Read More »

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other