Home / Tag Archives: atmosferen

Tag Archives: atmosferen

Kështu e ‘kall’ atmosferën në dasëm ish presidentja Jahjaga

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka kohë që komentohet nga mediat rozë për paraqitjet e saj.43-vjeçarja përkujdeset gjithmonë për vetën dhe gjithmonë duket mjaft elegante, shkruan rtv21.Tash së fundi ajo ishte prezente në një aheng familjar, ku kishte përzgjedhur një fustan të zi deri nën gjunjë. Në një video Atifetja u pa në valle përkrah dhëndrit dhe nuses.http://orainfo.net/wp-content/uploads/2018/09/atifete-7.mp4Jahjaga pas përfundimit të mandatit të saj si presidente, u angazhua në veprimtari tjera, kryesisht që kanë të bëjnë me të drejtat e njeriut dhe fuqizimin e grave.Gjatë këtij viti ajo ka themeluar “Fondacionin Jahjaga”, i cili ka të bëjë pikërisht me veprimtarinë e saj.

Read More »

Motra e Leonorës ia qet ‘flakën’ dasmës se saj, kështu e ndezi atmosferen

Motra e këngëtares, Leonora Jakupi, Blerta dashurinë me Kushtrimin e kurorëzoi mbrëmë me martesë në mesin e shumë të ftuarve.Në dasmën e motrës së Leonora Jakupit ishin të ftuar edhe disa fytyra të njohura publike, si Vjollca Haxhiu, Besnik Qaka, Kaci etj, të cilët kanë uruar çiftin e ri.Ndërkohë, pamje nga vallëzimi i motrës me bashkëshortin në instastory ka hedhur edhe Leonora Jakupi.Këngëtarja në dasmën e motrës është përkujdesur edhe për atmosferën, duke kënduar disa këngë, ashtu siç ka performuar edhe grupi NRG, shkruan rtv21.tvBlerta me Kushtrimin u fejuan në muajin korrik të këtij viti. Vlen të ceket se Blerta Jakupi ka një vajzë me emrin Morea, të cilën Leonora e përmend shpesh nëpër intervistat e saj.

Read More »

Shikojeni si Kosovari e kallë atmosferën midis Amerikës

Një i ri nga Kosova ka ndezur atmosferën në rrugët e Amerikës. Përvec këndimit ai zbret nga vetura dhe fillon edhe të vallëzoj. Video e tij po bën gjiro në rrjetet sociale, Për më shumë shikoni më poshtë videon nga kosovari. I riu nga Prishtina e kallë atmosferën midis Amerikës! …

Read More »

Rita Ora e ‘kall’ atmosferën në Londër

Rita Ora është një ndër artistet shqiptare me famë në mbarë botën.Tash e sa javë, këngëtarja ka nisur turneun në botë, duke performuar në vende të ndryshme para fansave të saj, shkruan lajmi.net.Së fundi, ashtu siç e kishfe paralajmëruar,Rita performoi në paradën e homoseksualëve në Mançester.Ajo kishte përzgjedhur veshje shumëngjyrëshe në këtë koncert, ndërsa paraqitja e saj u plotësua me balerinat e saj.Në mesin e këngëve që performoi ishte edhe “Girls”, e cila flet për marrëdhënien mes gjinive të njëjta.

Read More »

Ja si vallëzon Fatmir Limaj në dasmën e vajzës së tij, e ‘kall’ atmosferën

Vajza e Famtir Limajt, Lala dukej si princeshë me fustan të bardhë, ndërsa kishte realizuar edhe një fotosesion që ishte përrallor.I lumtur për martesën e vajzës padyshim që ishte Limaj, i cili në disa video u pa teksa “e kallte” atmosferën me Lalën në valle, shkruan rtv21.Lala Limaj u martua me Veron Selmanin, me të cilin ishte fejuar në vitin 2016 në një ceremoni private familjare.Ndryshe, Fatmir Limaj ka katër fëmijë tri vajza dhe një djalë me bashkëshorten e parë tashmë të ndjerë, dhe ka një vajzë me gruan e tij të dytë.

Read More »

Linda Morina e ‘kall’ atmosferën në Prishtinë

Ndër fytyrat më të komentuara të estradës, zë vend edhe Linda Morina, Shkruan Kosovarja.Kritikat për të nuk ndalen nga numri i madh që e njohin por ajo nuk po ndalet duke marrë pjesë në mbrëmje të ndryshme, kësaj here edhe në Prishtinë, në restorant Tullari.Aktive brenda dhe jashtë Kosovës, duke bërë një atmosferë që shumica nuk e besojnë pa e parë, or në vazhdim keni mundësinë të shihni videot se si ajo kërcen mbi tavolina, duke bërë atmosferë edhe në Prishtinë.

Read More »

Dua Lipa e ‘kallë’ atmosferën mbi ‘Tavolina’

Kënga “Tavolina” ka qenë një prej hiteve më të mëdha të vitit 2014 që vazhdon të dëgjohet sot e kësaj dite.Bashkëpunimi i Ermal Fejzullahut, Lumi B dhe Ledri Vulës numëron mbi 30 milionë shikime në YouTube dhe dëgjohet me kënaqësi nga fansat e këngëtarëve.Ndërsa kjo këngë ka rezultuar e pëlqyeshme edhe për këngëtaren shqiptare me famë botërore, Dua Lipa.Gjatë Festivalit Sunny Hill, 22-vjeçarja është argëtuar në masë të madhe duke shijuar muzikën vendore.Ndërsa pikërisht kënga “Tavolina” duket të ketë qenë ndër të preferuarat e Duas, e cila është parë duke vallëzuar dhe duke e kënduar refrenin.Një video nga argëtimi i saj e ka publikuar vet Ermal Fejzullahu, i cili është shprehur krenar që ajo pëlqen këngën e tyre.“Është kënaqësi ta shohësh një artiste që e do e gjithë bota duke u kënaqur me këngët tona. Krenar me ty Dua”, ka shkruar Ermali në përshkrim.Dua Lipa rocking mi tavolina. Eshte kenaqesi me pa nje artiste qe e don krejt bota tu u knaq me kanget tona … proud of u..

Read More »

Shikoni se si e ‘ndezë’ atmosferën Adelina Ismaili në Durrës

Diva e muzikës shqiptare, Adelina Ismaili, mbrëmë ishte e ftuar të performonte në njërin nga klubet më të mëdha të Durrësit.Këngëtarja u rikthye atje pas një kohe shumë të gjatë larg muzikës dhe larg këtij vendi.Adelina padyshim se e mbushi hapësirën e rezervuar duke mbledhur shumë njerëz të cilët ishin aty për t’u kënaqur me muzikën e saj.Këngëtarja menjëherë sot kujtoi natën e mbrëmshme dhe postoi një fotografi me përshkrimin: ‘Ti Shqipni më jep nder, më jep emrin… T’du Durrës’.Ti Shqipni më jep nder, më jep emrin… T’du Durrës @cinco_cavalliA post shared by Adelina Ismaili (@adelinaofficiel) on Aug 12, 2018 at 3:55am PDT

Read More »

Dua Lipa e ‘kall’ atmosferën me këngën e Shkurte Fejzës

Dua Lipa mbrëmë shijoi atmosferën e krijuar në Sunny Hill Fesitval.Ajo atje ishte me familjen, të dashurin dhe miqtë e saj të cilët erdhën bashkë me të nga Londra.Derisa G4shi ishte duke kërcyer me këngën e Shkurte Fejzës, Dua është kapur bashkë me të dashurin duke kërcyer dhe duke valuar flamurin shqiptar.Dua e Isaac nën tingujt e Shkurte FejzësA post shared by Prive.al (@prive.al) on Aug 12, 2018 at 2:52am PDT

Read More »