Jep dorëheqje ministri i Shëndetësisë në Austri: I lodhur nga pandemia

Ministri i Shëndetësisë i Austrisë, Rudolf Anschober ka dhënë dorëheqjen nga detyra, pasi ndihet i rraskapitur…

Zvicra fiton fal Shaqirit, fitojnë edhe Italia e Gjermania.

Shaqiri ia siguron fitoren Zvicrës, fitojnë edhe Italia e Gjermania. Xherdan Shaqiri me golin e tij…

Në Grand Slamin e Tbilisit, Nora Gjakova e artë

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Tbilisit. Xhudistja pejane ka shkëlqyer në garën që…

Nora Gjakova vazhdon me sukses, mposht austriaken me IPPON

Nora Gjakova fantastike, mposht austriaken me IPPON. Xhudistja kosovare, Nora Gjakova vazhdon luftën për medalje në…

Kancelari austriak e uron me këto fjalë Albin Kurtin

Kurz uron Kurtin: Austria do ta mbështesë Kosovën në rrugën evropiane Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz,…

Chinning: 10+ Hilarious Travel Photos That Will Make You Laugh Out Loud

Meet Michelle Liu, a 21-year-old travel Instagrammer who’s sick and tired of ‘perfect’ social media photos…

AstraZeneca pezullohet në 18 shtete europiane

Bordet vlerësuese të vaksinave të Organizatës Botërore të Shëndetësisë dhe Agjencisë Europiane të Barnave do të…

S’ka vaksina e as marrëveshje finale me Pfizer

Kosova është vendi i vetëm në Ballkan që nuk ka siguruar as edhe një dozë të…

Patrick Schwarzenegger on pumping iron with dad Arnold: ‘He’s not competitive – he doesn’t have to be’

Patrick Schwarzenegger on work, life and his famous parents (PIcture: Rex) Actor Patrick Schwarzenegger, 27, opens…

COVID-19, Austria do të prodhojë vaksinën e saj me Izraelin dhe Danimarkën

Austria do të zhvillojë një version të sajin kundër varianteve të ardhshme të Covid-19 së bashku…

Analiza: Mbyllja e shkollave po thellon hendekun klasor në Europë

Askush nuk është kurrë vërtet i gatshëm për bllokim. Por kur Holanda mbylli shkollat ​​e saj…

U lëndua nga shpërthimi në Ferizaj, Fidan Gashi kthehet i shëruar nga Austria

Fidan Gashi i cili u lëndua nga shpërthimi në Ferizaj kthehet i shëruar nga Austria. Ministri…