Palmer kërkon që institucionet të formohen pa pengesa

Palmer pas takimeve me Kurtin, Hotin e Osmanin: Institucionet të formohen pa pengesa. Ambasada amerikane në…

“Në fund Isa Mustafa na befason me Avdullah Hotin kandidat për kryetar”

Në fund Isa Mustafa na befason me Avdullah Hotin kandidat për kryetar, ka thënë Latifi. Profesori…

Osmani në një organizim me Hotin e Qunin

Vjosa Osmani në një organizim me Avdullah Hotin e Anton Qunin. U.d e presidentit, Vjosa Osmani…

Cakërrojnë gotat Vjosa Osmani dhe Avdullah Hoti për Ditën e Pavarësisë

Vjosa Osmani dhe Avdullah Hoti i cakërrojnë gotat për Ditën e Pavarësisë. Shënimi i përvjetorit të…

Përshëndetja e ftohtë e Avdullah Hotit dhe Vjosa Osmanit para Qeverisë

13-vjetori i shpalljes së pavarësisë së Kosovës i ka bashkuar sot ish-partiakët Vjosa Osmanin dhe Avdullah…

5 qytetet ku LDK e pësoi keq në këto zgjedhje

Rezultate dhe krahasime, 5 qytetet ku LDK e pësoi keq në këto zgjedhje. Lidhja Demokratike e…

Ahmeti: Zgjedhjet shpëtim për Hotin, kjo është koha më e keqe për VV’në të qeverisë vendin

Shpend Ahmeti ka folur pasi VV doli e para në zgjedjet e 14 shkurtit. Kryetari i…

Hoxhaj nuk pranon debat me Hotin: PDK është në garë me VV-në

Kandidati i PDK-së për kryeminëstë ka treguar se pse nuk pranon një debat me Avdullah Hotin,…

Isa Mustafa merret sërish me Vjosa Osmanin: Ata që e thyen qafën për listën e VV’së nuk mund ta marrin flamurin e Rugovës

Isa Mustafa: Ata që e thyen qafën për listën e VV’së nuk mund ta marrin flamurin…

Isa Mustafa godet Vetëvendosjen: S’meriton përkrahje, e ka kundërshtuar pavarësinë dhe simbolet e Kosovës

Mustafa: Vetëvendosje s’meriton përkrahje, e ka kundërshtuar pavarësinë dhe simbolet e Kosovës. Kryetari i LDK-së, Isa…

Hoxhaj s’e sheh Hotin si rival: Unë jam rival vetëm me Kurtin

Enver Hoxhaj e sheh vetëm Kurtin si rival. Kandidati për kryeministër i PDK-së, Enver Hoxhaj nuk…

Hoxhaj merr zemër, e fton sërish Kurtin në debat: Dil matu

Kandidati për kryeministër i PDK-së, Enver Hoxhaj, para të rinjve të Gjilanit ka paraqitur programin e…