Kërkohet ndryshimi i Ligjit të Speciales në mënyrë që të hetohet edhe gjenocidi serb në Kosovë

Formimi i një gjykata ndërkombëtare për gjenocidin që Serbia e ka kryer në Kosovë mund të…

Tomë Gashi lirohet nga akuza

Avokati Tomë Gashi, është liruar nga akuza për ‘‘shkelje e fshehtësisë së procedurës’’ gjatë gjykimit të…

Gashi për deklaratën e Konjufcës: Ambasada e Kosovës do të jetë në Jerusalem edhe pikë

Tomë Gashi ka reaguar pas deklaratës së Glauk Konjufcës. Avokati Tomë Gashi ka folur rreth vendosjes…

Gashi ofendon Grenellin dhe aludon për lidhje dashurie mes tij e Bleona Qerretit

Gashi e ka ofenduar Grenellin dhe ka aluduar për lidhje dashurie mes tij dhe Bleona Qerretit.…

Pritet raport i ri për rastin e Astrit Deharit

Ekspertët nga Llozana kanë kërkuar informata të reja për rastin e Astrit Deharit. Nga kjo qeli…

Avokati jep detaje pas përfundimit të ekzaminimit të mjekëve zviceranë në Qendrën e Paraburgimit në Prizren

Përfundon ekzaminimi i mjekëve zviceranë në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, avokati Gashi jep detaje. Ekspertët…

Gashi: Specialja mund të mos i bëjë të ditura aktakuzat me datën 24 tetor

Gashi thotë se Gjykata Speciale mund të mos i bëjë të ditura aktakuzat me datën 24…

Zeka dhe Gashi shahen në emision, avokati e lëshon studion

Avokati Tomë Gashi dhe gazetari Milaim Zeka kanë lëshuar fyerje e ofendime ndaj njëri-tjetrit në emision.…

Tomë Gashi ofendon Milaim Zekën, e quan idiot, monstrum dhe “prezervativ” për shumë përdorime

Degradon gjuha publike, Tomë Gashi e quan “kondom” Milaim Zekën. Avokati Tomë Gashi, ka lëshuar ofendime…

Gashi: Arrestimet e liderëve të OVL-së nuk i kreu policia e EULEX’it, ishin katër polici të huaja në Kosovë

Avokati Tomë Gashi ka komentuar arrestimet e fundit në zyren e veteranëve. Gashi ka thënë në…

Avokati i njohur thotë se javën e ardhshme priten zhvillime të reja nga Gjykata Speciale

Gashi ka thënë se javën e ardhshme priten zhvillime të reja nga Haga. Avokati Tomë Gashi…