Vuçiq për votimin e Kurtit në Shqipëri: Çka nëse unë do të votoja në Graçanicë?

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, në takimin me emisarin special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, ka përmendur…

Zbulohen 90 linqe në mbështetje të Xhihadit në Shqipëri

Europol ka nisur një operacion të madh në Ballkanin Perendimor për sitet me permbajtje terroriste dhe…

Hyseni takohet në Berlin me këshilltarin e Merkelit, kërkon koordinim për një marrëveshje finale Kosovë-Serbi

Koordinatori i Qeverisë së Kosovës për dialogun me Serbinë, Skënder Hyseni, pas Parisit ka udhëtuar drejt…

Investime miliona euro nga Danimarka

Qeveria Daneze është duke përkrahur një projekt milionësh që të rikthej në shtëpitë e tyre imigrantët…