Home / Tag Archives: barcelona

Tag Archives: barcelona

Barcelona dështon ta transferoj de Ligt, ja ekipi i ri i tij

Vetëm nënshkrimi dukej se mungonte për transferimin e Matthijs de Ligt në Barcelonë. Megjithatë, pasi negociatat hynin në një fazë të përparuar, kanë ndodhur lëvizje të papritura, duke u dhënë shpresë ekipeve të tjera në garë. Siç raportohet nga Mundo Deportivo, de Ligt nuk është i bindur nga projekti i …

Read More »

Zbulohet paga e majme e Griezmannit tek Barcelona

Duket se skuadrës së Barcelonës do t’i bashkohet Antoine Griezmann. Kjo do të ndodh në qershor dhe të nënshkruajë kontratë deri në vitin 2024, me një pagë vjetore prej 17 milionë euro, sipas gazetës prestigjioze franceze “L’Equipe”. Gazeta franceze i publikoi detajet e marrëveshjes së sulmuesit francez me kampionin spanjoll, …

Read More »

Barcelona detyrohet ta vë në shitje super-lojtarin

Barcelona po kalon në një periudhë të vështirë si klub. Barcelona dëshiron të shesë Philippe Coutinho në dritaren e transferimeve të verës pas një sezoni zhgënjyes për klubin dhe tifozët, larg pritshmërive si transferi më i shtrenjtë i ‘Blaugranasve’. Në aspektin ekonomik, klubi mund të përfitojë nëse e shesin atë …

Read More »

Barcelona vjen me transferim të “çmendur” 200 milionësh

Barcelona do të vazhdojë përpjekjet e tyre për të nënshkruar Antoine Griezmann nga Atletico Madrid këtë verë, raporton Marca. Ekipi i Ernesto Valverde ishte pranë firmosjes me francezin verën e kalaur, por Griezmann vendosi të nënshkruante një marrëveshje të re në Atletico, përcjell ORAinfo. Megjithatë, një klauzolë lirimi në kontratën …

Read More »

Barcelona tani barazon Real Madridin me këtë rekord

Barcelona i bashkohet Real Madridit duke shënuar mbi 500 gola në Ligën e Kampionëve. Goli i parë i Barcelonës në ndeshjen kundër Liverpoolit, i shënuar nga Luis Suarez, i dha fund një ecurie të keqe të uruguaianit në Evropë si dhe u shkrua në historinë e klubit, që tani i …

Read More »

Pas humbjes nga Barcelona, flet trajneri i Liverpoolit

Skuadra e Liverpoolit është mposhtur nga Barcelona. Jurgen Klopp ka komentuar humbjen 3:0 të Liverpoolit nga Barcelona në ‘Camp Nou’, në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. “Futbolli është kështu. Nuk merrni grada, vetëm rezultate të vështira.Ka të bëjë me shënimin e golave. Paraqitja e djemve ishte më …

Read More »