Home / Tag Archives: barcelona (page 2)

Tag Archives: barcelona

Zbulohet: Ja pse Ronaldo kaloi te Interi nga BArcelona

Braziliani Ronaldo në vitin 1198 kishte lënë Barcelonën për Interin.Ai atë vit ishte transferuar te Interi pavarësishtë që një vit më herët kishte shënuar histori me Barcelonën duke shënuar plot 47 gola..Ish-presidenti i Barcelonës, Joan Gaspart, ka zbuluar se Ronaldo nuk kishte dashur të largohet nga klubi katalonas, megjithatë Interi i kishte bërë agjentëve të tij një ofertë më të mirë dhe për këtë arsye ai ishte transferuar në Itali. Braziliani Ronaldo është shkruar në histori si një ndër lojtarët më të mirë që ka luajtur ndonjëherë në Camp Nou, përkundër që e kishte kaluar vetëm një sezon atje. Në sezonin 1996/97, Ronaldo i shënoi 47 gola në 49 ndeshje, transmeton Gazeta Express.Një vit më vonë, Barcelona tentoi t’ia vazhdojë Ronaldos kontratën me klubin, megjithatë oferta e Interit prej 22.3 milionë eurosh bëri që braziliani të mos e nënshkruante kontratën e ofruar nga katalonasit.“Ronaldo dëshironte të qëndronte në Barcelonë, ishte i lumtur dhe dëshironte ta rinovonte kon..

Read More »

Punë e kryer: Neymar dëshiron të kthehet te Barcelona’

Ish-bashkëlojtari i Neymar, Martin Montoya ka zbuluar se ylli brazilian dëshiron të kthehet në Barcelonë.Montoya ishte shoku i ekipit të Neymar në Kampin Nou dhe është një produkt i akademisë së tyre La Masia, por aktualisht punon tregtinë e tij me Brighton në Premier League.Montoya kohët e fundit po bisedonte me Fichajes dhe ai zbuloi se Neymar me të vërtetë dëshiron të kthehet në kampin Nou. “Edhe pse është shumë e vështirë, mendoj se Neymar dëshiron të kthehet në Barcelonë”, tha ai. Kujtojmë se Neymar kishte kaluar nga Barcelona te PSG kishte kaluar për një shifër rekorde. Neymar tani luan në kampionatin francez me skuadrën PSG. /ORAinfo/

Read More »

Zbulohet, Barcelona bleu me miliona euro ndeshjen ndaj Man Utd

Manipulime të shumta mes ekipeve janë zbuluar së fundmi, e këtu nuk përjashtohen edhe skuadrat e mëdha me miliona tifozë.Shkelje prej më të ndryshmëve nga FIFA dhe UEFA janë publikuar në “dosjet” e fundit të “Football Leaks”.Aty është përmendur edhe shkatërrimi i Ligës së Kampionëve dhe krijimi i një kompeticioni të ri, të quajtur “Superliga e Evropës”.Së fundmi në këto shkrime zë vend edhe emri i skuadrës së Barcelonës.“Der Spiegel” shkruan se Barcelona ka pranuar 4 milionë euro para ndeshjes ndaj Manchester United, në mënyrë që skuadra të startonte me treshën e sulmit asokohe, Lionel Messi, Luis Suarez e Neymar, transmeton lajmi.net.Ajo ndeshje ishte e vlefshme për “International Champions Cup”, një kompeticion ky aspak i vlefshëm.Në rast se MSN nuk do të startonte, Barcelona nuk do të gëzonte pagesën e plotë për pjesëmarrje në turne.

Read More »

E papritur: Barcelona me super-transferim nga Juventusi

Barcelona do të bëjë një super-tranferim nga Juventusi.U raportua se Medhi Benatia nuk bën pjesë në planet e Juventusit.Medhi Benatia nuk po luan standard, pas rikthimit të leonardo Bonuccit në këtë verë te Juventusi.Mbrojtësi maroken mund të bëjnë një hap të madh në karrierë, pasi Barcelona është e interesuar për të, përcjell “lajmi.net”.Skuadra katalonase dëshiron të shtoj më shumë përvojë në fazën defanzive, andaj Benatia shihet si ideal për aty.Barcelona mund t’i marr shërbimet e marokenit në një shumë rreth 15 milionë euro.

Read More »

Tërmet në Bayern, Barcelona po ia rrëmben yllin gjerman

Barcelona është duket bërë përgatitjet për t’u forcuar në merkaton e janarit.Joshua Kimmich është njëri ndër lojtarët më të mirë në pozitën e tij, andaj Barcelona e kërkon transferimin e tij.Skuadra katalonase tashmë ka dërguar disa herë skautët e tyre që ta vëzhgojnë mbrojtësin gjerman, përcjell lajmi.Bayern Munchen do të refuzoj shitjen e tij, mirëpo një ofertë mbri 120 milionë euro, mund t’i lëkund ata nga qëndrimi i tyre.Kimmich ka kontratë me bavarezët deri në vitin 2023, andaj Barcelona do të pres deri në verën e vitit 2019, që të tentoj në transferimin e tij.

Read More »

Befasi, befasi! Barcelona po rrëmben ‘plakun’ e Chelseas

Barcelona po dëshiron të përforcojë ekipin e lojëtarëve me emra të rinj të botës së futbollit.Barcelona po tenton që ta transferojë David Luizin nga Chelsea.Skuadra katalonase ka kohë që po e vëzhgon brazilianin, andaj e kërkon transferimin e tij, përcjell “lajmi.net”.David Luiz është rikthyer në formacionin bazë të Chelseas me ardhjen e Maurizio Sarrit, mirëpo mund ta preferoj një kalim te Barcelona.Në listën e katalonasëve është edhe Laurent Koscielny i Arsenalit, që e ka humbur vendin e titullarit.

Read More »

Barcelona zbulon planin e madh, do ta shkëmbej Malcom me super lojtarin

Barcelonës i janë zbuluar planet e mëdha që ka për të sjellë energji të re në ekip.Klubi ka zgjedhur një lojtar të cilin po e do ta ketë në fushë.Braziliani Malcom e ka thuajse të pa mundur të gjejë hapësira në planet e Ernesto Valverdes.Së fundmi, raportime nga “La Sexta” bëjnë të ditur se Barca po planifikon që lojtarin ta shkëmbejë me yllin e Chelsea, Willian, transmeton lajmi.net.Kampionja në fuqi e Spanjës ka dërguar oferta për Ëillian edhe gjatë kësaj vere, mirëpo të gjitha u hodhën poshtë nga drejtuesit e skuadrës nga “Stamford Bridge”.Gjithsesi, katalunasit ende e dëshirojnë 30 vjeçarin dhe po mendojnë që ta shfrytëzojnë “kartën” Malcom për të siguruar shërbimet e tij.Mbetet të shihet nëse një lëvizje e tillë do të ndodh në janar.

Read More »

Barcelona fiton me përmbysje kundër Rayo Vallecanos

Klubi katalanas Barcelona ka fituar me një dramë të vërtet kundër Rayo Vallecanos.Barcelona arriti të fitojë me rezultat 3:2, duke përmbys rezultatin nga 2:1 sa ishte në disavantazh të tyre.Ishin katalunasit ata që kaluan të parët në epërsi me anë të Luis Suarez, në minutën e 10’.Pas një presingu mirë të ushtruar, reagimi i nikoqirëve erdhi në minutën e 35’ pas një goditje maestrale të Jose Pozos, i cili barazoi shifrat në 1:1, rezultat me të cilin u mbyll pjesa e parë.Pjesa e dytë vazhdoi përsëri me Rayon që nuk ndihej aspak inferiore ndaj kampionëve në fuqi të Spanjës.Luhej minuta e 57’ kur vendasit përmbysën gjithçka më anë të Alvaro Garcias (2:1).Kur të gjithë menduan se Barca do të dali e mposhtur nga Rayo, ishte i shumë kritikuari Dembele që në minutën e 87’ barazoi shifrat në 2:2.Për t’i heshtur kundërshtarët u përkujdes Luis Suarez i cili me golin e dytë personal, në minutën e 90’, i siguroi fitoren skuadrës së tij.

Read More »

Inter – Barcelona, ja çka pritet të ndodh me Nainggolan

Interi dhe Barcelona do të takohen javën e ardhshme në ‘San Siro’ në ndeshjen kthyes të Ligës së Kampionëve.Mesfushori i Interit, Radja Nainggolan raportohet se është pranë rikthimit dhe se mund të paraqitet ndaj Barcelonës.Belgu ishte detyruar të largohej nga fusha pas një lëndimi në kyçin e këmbës në Derby della Madonnina ndaj Milanit.Për shkak të kësaj, ”ninja” mungoi në ndeshjen në ”Camp Nou” si dhe në ndeshjen ndaj Lazios të hënën, transmeton IndeksOnline.Sipas Sky, Nainggolan është rikuperuar me kohë dhe se është shumë pranë rikthimit.”Nerazzurët” nuk do të rrezikojnë me të ndaj Genoas në fundjavë, por mendohet se ai do të ftohet për ndeshjen ndaj Barcelonës.Superylli i Barcelonës, Leo Messi gjithashtu është rikthyer në stërvitje këtë javë, dhe se ai ka një shans të vogël për t’u paraqitur në ”San Siro”.

Read More »

Barcelona po e kërkon një sulmues, Suarezit nuk i pengon kjo gjë

Gjiganti katalanas, Barcelona dëshiron të forcojë edhe më tutje sulmin.Barcelona është duke kërkuar për një sulmues të ri dhe kjo nuk i ka penguar numrit 9 të klubit katalonas.Sulmuesi Uruguaian i ka shënuar shtatë gola deri më tanë në këtë stinor të La Ligës, mirëpo Barcelona është duke kërkuar për sulmues tjerë, transmeton Gazeta Express.“Barcelona është duke kërkuar për sulmues tjetër dhe kjo është shumë normale”, ka thënë Suarez.Luis Suarez erdhi nga Liverpooli në vitin 2014, dhe deri më tani në “Camp Nou” i ka 212 paraqitje, 159 gola dhe 88 asistime.

Read More »