Home / Tag Archives: barcelones

Tag Archives: barcelones

‘Bombë në Spanjë’: Liverpool ofron 100 milionë për yllin e Barcelonës

Liverpool ka bërë gati një ‘mal’ me para për transferimin e Ousmane Dembele nga Barcelona.Sipas asaj që është duke u raportuar nga gazeta The Sun, Liverpool po bëhet gati ta sjell yllin francez qysh në merkaton e janarit, përcjell ORAinfo.Për shërbimet e tij, Liverpool ka bërë gati plotë 100 milionë euro. Dembele u bashkua me Barcelonën nga Borussia Dortumnd, rreth dy vjet më parë.Por ai nuk po kalon momente të mira në Camp Nou, gjë që ka bërë që gjigantët evropian të interesohen për transferimin e tij,Gjatë verës së kaluar, Dembele ishte objektiv i Arsenalit, por ekipi londinez nuk kishin fonde të mjaftueshme për t’i siguruar shërbimet e lojtarit francez.Nga ana tjetër, Liverpool duket se ka siguruar të hollat për ta paguar sulmuesin dhe janë duke përgatitur ofertën për sjelljen e lojtarit qysh në merkaton e janarit, në mënyrë që ta përforcojnë sulmin e tyre përpara gjysmës së sezonit.Kujtojmë se Dembele kishte disa fërkime kohët e fundit me trajnerin Velverade, për s..

Read More »

Atletico Madrid në ‘ethe’, luan pa yllin e skuadrës kundër Barcelonës

Atletico Madrid rrezikon të luajë pa Costën kundër Barcelonës.Diego Costa nuk u stërvit dje me Atletico Madridin për shkak të një lëndimi në këmbë, dhe kështu ai është në dyshim për ndeshjen e ardhshme.Ndeshjen e radhës, Atletico e zhvillon ndaj Barcelonës më 24 nëntor në ”ëanda Metropolitano”. Atletico ka bërë të ditur se Costa është duke bërë stërvitje ”alternative” dhe fizio-terapi, transmeton IndeksOnline.Costa i humbi edhe ndeshjet ndaj Leganes dhe Borussia Dortmundit këtë muaj.Megjithatë, ai u rikthye për të luajtur 45 minuta ndaj Bilbaos, ku u largua nga loja pas pjesës së parë.Shkaku i lëndimit, Costa nuk është ftuar as nga Kombëtarja spanjolle për ndeshjet e këtij muaji.

Read More »

Juventus në janar po e transferon yllin e Barcelonës

Juventusi është duke menduar për një riblerje të mundshme të mesfushorit, Arturo Vidal.Sipas Le10Sport, biankonerët duan të bëjnë në ofertë për një rikthim të mundshëm të Arturo Vidalit në Juventus, përcjell ORAinfo.‘Zonja e Vjetër’ është gati ta dërgojnë ofertën e tyre për t’i siguruar shërbimet e lojtarit, gjatë afatit kalimtar të janarit.Kujtojmë se Vidal u transferua këtë verë në Barcelonë nga Bayern Munich, por nuk e ka gjetur vetën në mesin e ekipit katalonas, duke qëndruar shumicën e ndeshjeve në bankinë.E kjo ka rënë në sy nga Juvetus, i cili tenton ta rikthej në gjirin e saj mesfushorin kilian të cilin para disa sezonëve e kishte shitur në Bayern. /ORAinfo/

Read More »

Sarri i vihet pas yllit të Barcelonës, Suarez te Chelsea këtë janar?

Pa asnjë paraqitje në La Liga këtë sezon, mesfushori i Barcelonës u bë i interesuari i shumë ekipeve në të gjithë Europën.Marca pretendon se Maurizio Sarri është një tifoz i Denis Suarez dhe mund të kërkojë të nisë një lëvizje për të në janar, përcjell ORAinfo.Napoli dhe Sevilla janë gjithashtu të interesuar për 24-vjeçarin, i cili ka luajtur një ndeshje të vetme në Copa del Rey këtë sezonë./ORAinfo/

Read More »

Milani ‘shokon’ botën e futbollit, i vihet pas yllit të madh të Barcelonës

Milani ia ka vënë syrin yllit në largim të gjigantit spanjoll.Denis Suarez është duke kaluar ditët e tij të fundit te Barcelona.Mesfushori spanjoll ka konfirmuar se do të largohet nga Camp Nou gjatë afatit kalimtar të janarit. Hapësirat e pakta nga Ernesto Valverde kanë bërë mesfushorin të kërkojë largimin nga klubi i tij.Sipas raportimeve të fundit nga Corriere Dello Sport, së fundmi interesim për Suarezin ka shfaqur edhe gjiganti italian Milan.Në fakt Milan vetëm sa iu është bashkangjitur garës për mesfushorin spanjoll së bashku me ekipet tjera si Roma, Napoli dhe Inter.24-vjeçari ka luajtur vetëm në një takim këtë edicion për Barcelonën, atë në Kupën e Mbretit. Milani po e kërkon huazimin e lojtarit me të drejt blerje për 25 milionë euro. Por gara për lojtarin nuk është vetëm mes klubeve italiane.Suarez po kërkohet edhe nga skuadrat spanjolle Valencia, Celta Vigo dhe Sevilla. Gjithsesi i sigurt është vetëm largimi i tij nga Camp Nou por jo edhe skuadra e tij e re.

Read More »

Milani dhe Chelsea në luftë për yllin e Barcelonës

Sipas asaj që është raportuar nga gazeta spanjolle Marca, mesfushori i Barcelonës, Denis Suarez ka deklaruar synimet e tij për ta lënë klubin katalunas.Kjo pasi që nuk ka hapësirë të mjaftueshme për lojë, shkruan ORAinfo.Spanjolli ka qenë një objektiv i Milanit në javët e fundit, të cilët janë të interesuar të shtojnë një tjetër mesfushor qëndror në listën e tyre, pasi që këtë verë nuk kanë arritur të nënshkruajn me mesfushorin e Lazios, Sergej Milinkovic-Savic dhe as me atë të PSG-së, Adrien Rabiot.Megjithatë, raportet e Marca-s, përcjell Ora info, thonë se Milan do të përballet me konkurrencën nga Chelsea dhe Valencia për spanjollin; të cilët thuhet se janë të interesuar për shërbimet e mesfushorit 24-vjeçar./ORAinfo/

Read More »

Lajm i keq për Barcelonës, i lëndohet edhe një yll i madh

Pas Lionnel Messit, Barcelonës i është lënduar edhe një lojtar tjetër shumë i rëndësishëm.Testet e kryera në mëngjesi e së enjtes kanë konfirmuar se Philippe Coutinho ka pësuar një lëndim në muskulin e këmbës së majtë.Ky lëndim pritet ta lërë brazilian jashtë fushave për dy ose tre javë, shkruan faqja zyrtare e klubit katalonas, përcjellë Gazeta Express.Lojtari e vërejti lëndimin pas ndeshjes me Interin të martën, e cila përfundoi 1-1.Pas lëndimit të Messit që e mori me 20 tetor, edhe Philippe Coutinho pritet të mungoj deri në tri javë, kurse ylli argjentinas pritet të jetë i gatshëm për ndeshjen ndaj Real Betisit këtë fundjavë.

Read More »

Trajneri i Barcelonës befason pas barazimit me Interin

Interi dhe Barcelona mbrëmë i ndanë pikët në San SIro.Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde ka thënë se barazimi 1 me 1 i Barcelonës ndaj Interit, i kishte të gjitha.“Ne duhet ta sigurojmë vendin e parë në dy ndeshjet e ardhshme”, ka thënë fillimisht trajneri spanjoll, përcjell lajmi net.“Ky ishte objektivi jonë i parë, por ne po shkojmë në shtëpi të lumtur. Malcom kishte një ndeshje të mirë dhe ne jemi të lumtur për të.“Ne kemi lexuar gjithçka mirë në lojën e tyre dhe gjërat shkuan mirë. Ne jemi skuadër që luajmë afër dhe nuk lëmë hapësira. Ne luajtëm mirë në një ndeshje që kishte gjithçka”, ka shtuar më tej Valverde.

Read More »

Inter merr një lajm të mrekullueshëm pak para sfidës së sontme kundër Barcelonës

Trajneri i Barcelonws, Valverde nuk do të rrezikojë Lionel Messin në ndeshjen e shumëpritur kundër Interit sonte.Vetëm dy javë pasi argjentinasi lëndoi këmbën e tij, Ernesto Valverde e vendosi Lionel Messin në skuadrën e Barcelonës për të luajtur kundër Interit, përcjell ORAinfo.Por, ai siguron që Barcelona nuk do të ndërmarr ndonjë rrezik duke e vënë në lojë yllin Katalunas Messin .Messi, nga ana tjetër, tashmë ka bërë kthimin e tij në terren duke filluar trajnimin javën e kaluar dhe filloi të shfaqë një shenjë premtuese të rimëkëmbjes që nga dita e parë.“Leo është në pikën ku ai mund të jetë në dispozicion, por ne duhet të presim. Kjo varet nga trajnimi”, shtoi më tej duke thënë se ka tre ose katër opsione, por ne nuk do të rrezikojmë me Messin.“Mendoj se është më mirë nëse ai është atje. Më shumë se çdo gjë, sepse ai është një lojtar më shumë dhe kështu ne kemi më shumë për të zgjedhur. Natyrisht, është e nevojshme që Messi të shërohet” shtoi Velverde.Që nga aksidenti i..

Read More »

Inter thyen një rekord për ndeshjen e nesërme kundër Barcelonës

Interi njofton përfitimet rekord për ndeshjen ndaj Barçës, është fitimi më i madh në histori nga një ekip italian.Inter ka thyer rekord në Itali për fitime në një ndeshje të Ligës së Kampionëve.Klubi italian ka njoftuar për fitimin më të lartë në histori të një klubi italian në lidhje me një ndeshje futbolli.Nerazzurrët janë nikoqir të Barcelonës në ndeshjen e vlefshme për Grupin B në Ligën e Kampionëve.Ndeshja në mes të Interi dhe Barcelonës është paraparë të zhvillohet në Giuseppe Meazza me fillim nga ora 21:00. Stadiumi në të cilin i zhvillon ndeshjet si vendas Inter, ka një kapacitet prej 80,018 vendesh.Sipas mediave italiane, Interi ka arritur t’i shes të gjitha biletat dhe në këtë ndeshje stadiumi do të jetë i stërmbushur.Përveç kësaj, zikaltrit kanë arritur përfitime rekord nga shitja e biletave dhe sipas tyre këto përfitime janë më të lartat në histori nga një ekip italian.“Me mbi 5.8 milionë euro, ndeshja e nesërme Inter-Barça do të shënojë fitimin më të lartë në..

Read More »