Presidentja e KE jep lajmin: Moment historik, BE arrin në kuotën e 100 milionë vaksinimesh ndaj Covid-19

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka dhënë sot lajmin se Bashkimi Evropian ka…

Donika Gërvalla në KS: Populli votoi për t’u çliruar nga krimi dhe korrupsioni

Gërvalla në Këshill të Sigurimit: Populli votoi për t’u çliruar nga kr’imi dhe korrupsioni. Ministrja e…

Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut përkrah vaksinimin e detyrueshëm të fëmijëve

Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut ka përkrahur Republikën Çeke në kërkesën për vaksinim të…

Ministrja Gërvalla priti në takim shefin e Zyrës së BE-së në Kosovë, diskutuan për këto tema

Ministrja Gërvalla priti në takim shefin e Zyrës së BE-së në Kosovë. Ministrja e Punëve të…

Pas Erdogan, edhe Vuçiç bën vaksinën kineze, ja mesazhi i parë për qytetarët

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, u vaksinua të martën me vaksinën kineze Sinopharm kundër koronavirusit. Ngjarja…

Konjufca kërkon mbështetje nga Belgjika për procesin e liberalizimit të vizave

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka kërkuar mbështetjen e Belgjikës në procesin e liberalizimit…

Kërkesa e eurodeputetit austriak: Heqja e vizave për Kosovën duhet të ndodhë tani

Eurodeputeti austriak: Heqja e vizave për Kosovën duhet të ndodhë tani. Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl, ka…

Merkel e Macron bisedë online me Putin, nga vaksinat tek Navalny, ja temat e diskutimeve

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane Angela Merkel kanë diskutuar me presidentin e Rusisë,…

“Për inat të PE”, Vuçiç bën deklaratën e fortë: Do të vazhdoj punën drejt delegjitimimit të pavarësisë së Kosovës!

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar të premten se do të vazhdojë të punojë drejt “delegjitimimit…

Ja çka shkruajnë mediet e huaja për zgjedhjen e Kurtit kryeministër

Pas votimit të Qeverisë Kurti 2 në Kuvendin e Kosovës, disa medie të njohura ndërkombëtare kanë…

Kancelari austriak e uron me këto fjalë Albin Kurtin

Kurz uron Kurtin: Austria do ta mbështesë Kosovën në rrugën evropiane Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz,…

Hoti: Serbia në vazhdimësi ka pasur qasje destruktive ndaj Kosovës

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, i ka quajtur destruktive deklarimet e presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq…