Ish-komandanti i NATO-s: Nëse Serbia dëshiron afrim me perëndimin, duhet ta njoh Kosovën

Wesley Clark flet për dialogun. Ish-komandanti i lartë i NATO-s, Wesley Clark thotë se një njohje…

A do të garojë Ivanka për presidente në vitin 2024, plani i fshehtë i familjes Trump

Në autobiografinë e saj, “Karta Trump:Të luash për të fituar në punë dhe jetë”, vajza e…

Akuzohet për spiunazh, Rusia dënon 12 vjet burg ish-futbollistin ukrainas

Rusia dënoi një ish-futbollist ukrainas me 12 vjet burg të hënën pasi e akuzoi atë për…

LAJMI I FUNDIT/ Gjermania zbulon me çfarë u helmua opozitari rus

Politikani opozitar rus, Alexei Navalny, është helmuar me një agjent nervor Novichok, thotë qeveria gjermane. Testet…

Hoxhaj: Si Lukashenko që ka nostalgji për Bashkimin Sovjetik, Vuçiq ka për Milosheviqin

Ish-ministri i jashtëm Enver Hoxhaj, përmes një opinioni të publikuar në gazetën prestigjioze austriake “Der Standard”,…

Amerikanët kapin spiunin: Për 10 vjet i jepte informacione Rusisë

Një ish-kapiten i forcave speciale amerikane është arrestuar për spiunazh. BBC shkruan se Peter Debbins dyshohet…

“Sputnik V”, pse Rusia i vuri këtë emër vaksinës kundër Covid 19?

Kreu i Kremlinit, Vladimir Putin njoftoi dje se Rusia ka gati vaksinën e parë kundër koronavirusit…