Covid-19 mund të qarkullojë përgjithmonë! Drejtori i ‘Moderna’ paralajmëron botën: Duhet të…

Koronavirusi mund të jetë një kërcënim i vazhdueshëm për njerëzimin, pasi mund të qëndrojë në qarkullim…

Viola von Cramon: Ka probleme serioze me votat nga jashtë

Viola von Cramon-Taubadel, raportuese e Përhershme për Kosovën në Parlamentin Europian, Shefe e Misionit të Vëzhguesve…

Askush se di nga erdhi vaksina ne Shqiperi ? Flitet se erdhi nga Dubai !

Askush se di nga erdhi vaksina ne Shqiperi ? Flitet se erdhi nga Dubai ! Sot…

Hyrja në fuqi e Brexit, Mbretëria e Bashkuar ‘blindon’ kufirin detar me Francën, dërgon 4 anije luftarake

Me hyrjen në fuqi të marrëveshjes së BREXIT, Mbretëria e Bashkuar është zyrtarisht jashtë Bashkimit Europian…

Vaksinimet në Spanjë, regjistër i veçantë për ata që s’duan të vaksinohen

Spanja do të krijojë një regjistër të njerëzve që refuzojnë të vaksinohen kundër koronavirusit. Autoritetet kanë…

Kabineti i Vjosa Osmanit i reagon Mustafës: Nuk ka peshë mendimi i tij

Po vazhdon përplasja në distancë mes Isa Mustafës dhe Vjosa Osmanit. Ushtruesja e detyrës së Presidentes…

Mustafa i drejtohet Osmanit: Nuk shkon edhe me Vetëvendosjen, edhe me Ibrahim Rugovën

Isa Mustafa i ka thënë Vjosa Osmanit se nuk shkon edhe me VV-në, edhe me Ibrahim…

Mbi 22 mijë shqiptarë nuk u lejuan të shkelin në BE më 2019, të tretit më të refuzuarit

Vendet e Bashkimit Europian kanë forcuar rregullat dhe kontrollet për emigrantët. Sipas të dhënave të Eurostat…

“Erdhi koha”/ Von der Leyen jep lajmin e madh për vaksinimin në Europë

Në datë 27 dhjetor do të nisë vaksinimi kundër Covid-19 në vendet e Bashkimit Europian. Lajmi…

Ambasadori austriak: Po bëhen përpjekje që Shqipëria të sigurojë vaksinën anti-Covid

Ambasadori austriak Christian Steiner ishte sot në Fier, ku ka ndarë ndihma për familjet në nevojë.…

Zyra BE’së thotë se po e përcjellim nga afër rastin e arrestimit të dy kosovarëve nga policia serbe

Zyra BE’së thotë se po e përcjellim nga afër rastin e arrestimit të dy kosovarëve nga…

MPJD kërkon lirimin e kosovarit të arrestuar nga policia serbe

MPJD kërkon lirimin e kosovarit të arrestuar nga policia serbe. Ministria e Punëve të Jashtme dhe…