Home / Tag Archives: bashkimit

Tag Archives: bashkimit

Federica Mogherini takon veç e veç Thaçin dhe Vuçiqin

Federica Mogherini takon veç e veç Thaçin dhe Vuçiqin

Federica Mogherini, Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Euripian do t’i takojë veç e veç Presidentin Hashim Thaçi dhe atë serb Aleksandar Vuçiq, sonte në Brukse. Takimet pritet të zhvillohen prej orës 19:00 deri në ora 20:00, njofton Klan Kosova. Më pas Mogherini do të darkojë së bashku me Thaçin dhe …

Read More »

Çairi vazhdon me BDI-në

Çairi vazhdon me BDI-në

Çairi mbetet bastion i Bashkimit Demokratik për Integrim, transmeton Express. Sipas rezultateve të para në teren kandidati i BDI-së Visar Ganiu prinë bindshëm nda kundërkandidatit të tij Zeqirja Ibrahimi.

Read More »