Baton Haxhiu e quan të ‘çmendur’ Milaim Zekën, tregon a u ftua nga Specialja

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka ka publikuar sot një shkrim në të cilin deklaroi…

Baton Haxhiu thotë se Albin Kurti është produkt i Edi Ramës

Baton Haxhiu thotë se Albin Kurti është produkt i Edi Ramës. Duke folur për zgjedhjet në…

Baton Haxhiu flet për bashkimin me Shqipërinë

Analistët Andi Bushati dhje Baton Haxhiu diskutuan në Euronews Albania lidhur me tri propozimet e Grupit…

Baton Haxhiu tregon se si mund t’i fitojë VV-ja 51 për qind

Baton Haxhiu ka folur për zgjedhjet e 14 shkurtit. Thotë se nëse VV do t’i fitonte…

Haxhiu: Kurti s’ka guxim për të vendosur asgjë

Baton Haxhiu nuk i ka kursyer kritikat për Albin Kurtin. Analisti i njohur Baton Haxhiu, ka…

Pak muaj para zgjedhjeve/ Gazetari: Shumica e shqiptarëve, të pakënaqur me partitë

Ndërsa pritet të mbahen zgjedhjet e përgjithshme në vend më 25 prill, gazetari Baton Haxhiu, tha…

Baton Haxhiu publikon pikat e draft-marrëveshjes së Lajçak dhe i kthehet zv.kryeministrit: Asnjë nuk është në favor të Kosovës!

Zv.kryeministri i Kosovës, Driton Selmanaj, i ftuar përballë analistit Baton Haxhiu kanë diskutuar lidhur me një…

Ndërron jetë nëna e Baton Haxhiu, politikani i njohur i shpreh ngushëllime

Vdes nëna e gazetarit Baton Haxhiu, e ngushëllon politikani i njohur. Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli,…