Fauci: Jemi ende larg imunizimit të tufës, kthimi në normalitet do të behet…

Epidemiologu i njohur amerikan, Anthony Fuaci, njëherësh dhe këshilltari mjekësor i Presidentit Joe Biden, ka deklaruar…

E konsideronin Princ Philipin perëndi: Fiset Vanuatu mbajnë zi për “Zotin” e tyre, nëpërmjet ritualeve të veçanta (Foto)

Ndërsa Britania vajton për vdekjen e Princ Philipit, atyre u bashkohet një komunitet fisnor në një…

A prishet agjërimi nëse merr vaksinën anti-Covid?

Ja çfarë thonë mjekët myslimanë Teksa na ndajnë edhe pak ditë nga muaji i Ramazanit, besimtarët…

Zbulimi rrëqethës i policisë, kapet grupi i adoleshentëve që “negocionin” vetëvrasjet

Policia britanike ka zbuluar në rrjetin social Instagram një grup që ishte formuar nga disa adoleshentë…

Vaksinimi anti-Covid/ Pfizer: Edhe gjashtë muaj pas imunizimit, vaksina ka efikasitet të lartë

Kompania amerikan, Pfizer thotë se vaksina që ka prodhuar kundër koronavirusit, në bashkëpunim me kompaninë gjermane,…

Grushti i shtetit në Mianmar, më shumë se 40 fëmijë të vrarë nga ushtria

43 fëmijë janë vrarë nga forcat e armatosura në Mianmar që nga grushti i shtetit në…

Punëtorët ‘fantazmë’ kërkojnë të shihen dhe dëgjohen

Inteligjenca artificiale dhe mësimi makinerik ekzistojnë si pasojë e një pune të madhe nga njerëzit. Krahas…

Vaksinat dhe pasaportat e vaksinave po shiten online në tregun e zi (Foto)

Vaksinat anti Covid 19, pasaportat e vaksinave dhe letrat e testit negativ të rreme, po shiten…

Lutfi Haziri komenton intervisten e Vjosa Osmanit në BBC

Haziri për intervistën e Osmanit: Pasqyrim i ashpër i vendit, si presidente besoj që do të…

Valon Syla kritikon ashpër intervistën e Vjosa Osmanit në BBC

Syla ka thënë se deklaratat e Vjosa Osmanit në BBC kanë qenë të tepruara. Ai thotë…

Stafi i Vjosa Osmanit reagon pas kritikave për intervistën në BBC

Vjosa Osmani sot ka dhënë intervistë në BBC, ku kjo e fundit nxiti një debat të…

Vdes pilotja e garave të ‘Top Gear’, Sabine Schmitz

Ajo vuante nga kanceri. Pilotja gjermane e garave Sabine Schmitz, prezantuese e programit të njohur britanik…