Home / Tag Archives: befasoheni

Tag Archives: befasoheni

Ylli i shkon në shtëpi Tunës, do të befasoheni kush e pret aty!

Këngëtari kosovar Ylli Limani është shoku më i ngushtë aktualisht i këngëtares Altuna Sejdiu-Tunës. Këngëtari shpesh edhe është mysafir në shtëpinë e Tunës dhe Patrisit, përcjell ORAinfo. E arsyeja e vizitës nuk është Tuna po djali i saj, të paktën kështu tregon kjo foto dhe video. Ai është edhe një shok i mirë i Tianit që kur bëhen bashkë nuk mungojnë të qeshurat derisa Tuna i incizon. /ORAinfo/

Read More »

Do të befasoheni nga kjo veshje e Rita Orës

Rita Ora po vazhdon suksesshëm turin e koncerteve në botë. Ylli kosovar me famë botore së fundmi ka performuar para mijëra fansave të saj në Chigwell të Amerikës. Si gjithnjë ajo është shfaqur atraktive dhe mjaftë me stil, por në sy bie veshja e saj interesante kësaj radhe. ‘Gungat’ në dy krahët e saj, janë detajet që bien në sy, të papara më parë nga ajo.

Read More »

Do të befasoheni, ja sa Golf 2 janë në Kosovë

Një nga veturat më të hasura në rrugët e Kosovës është Golf mk2 i njohur si ‘Golf 2’ i markës ‘Volkswagen’. KALLXO.com ka siguruar të dhëna nga Ministria e Punëve të Brendëshme të cilat tregojnë se në vendin tonë janë gjithsej 24 mijë e 202 copë Golf 2 apo rreth 10% nga rreth 250 mijë makina të regjistruara në vend. Golf mk2 ka dal në qarkullim në shtator të vitit 1984 në Frankfurt të Gjermanisë dhe ndërpreu prodhimin në vitin 1992, ku gjatë kësaj periudhe janë krijuar 6,3 milion të tilla. Vetura qe tashmë në vendin tonë shitet me vlere 500 deri në 2000 euro, gjatë periudhës kur u prodhua arrinte vlerën e atëhershme 17.000 deri 20.000 marka.Ndër vite është konsideruar si një veture moderne, komode, familjare dhe me motor ekonomikë. Me 120 kg kapacitet, Golf 2sh ka arritur që të prijë listave dhe të fitoj çmimet si ‘Vetura e vitit’.Në vitin 1984 është zgjedhur si ‘Vetura Evropiane e vitit’. Ndërsa në vitin 1985, revista britanike automobilistike ‘What Car? i dha Golf Mk2 në vitin 198..

Read More »

Infermierja vdes në moshën 95-vjeçare, do të befasoheni kujt ia lë pasurinë

Një ish infermiere në Trieste e cila ndërroi jetë pa të afërm pranë, i la të gjitha pasuritë e saj për spitalin e Triestes, ku kishte punuar për gjithë jetën. Maria Bologna ndërroi jetë në moshën 95 vjeçare dhe kishte kursyer plot 600 mijë euro të cilat ia dhuroi ‘post mortum’ spitalit ku kishte punuar. Me trashëgiminë prej 600 mijë euro, spitali do të krijojë një dhomë të re të veshjes, do të blejë mobilje dhe pajisje për vendin e ri të imunotransfuzionit dhe për qendrën e vetme të administrimit të ilaçeve kundër tumoreve, si dhe do të modernizojë mensën dhe hyrjen. Gruaja, siç shkruan tgcom.it, vdiq në vitin 2017, por vetëm pas disa muajsh dhe shumë burokracish, më në fund ndërmarrja spitalore e Triestes arriti të marrë trashëgiminë, duke dhënë detaje për mënyrën e shpenzimit të parave. Projektet që do të kryhen me anën e trashëgimisë së gruas bujare janë futur tashmë në planin tre-vjeçar 2018-2020 për mirëmbajtjen dhe zhivllimin e veprave spitalore.

Read More »

Do të befasoheni se si dukej Vlora Çitaku para 15 vitesh

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku është një nga femrat më të zonja shqiptare. Ajo është aktive edhe në rrjete sociale e cila ndan me ndjekësit imazhe dhe video të llojllojshme, shkruan lajmi net. Para pak çastesh ajo publikoi një foto në Instagram në shoqërimin e disa mikeshave të saj para shumë viteve. “Diçka e vjedhur, 15 vite më parë”, ka shkruar ajo teksa shfaqet tejet në formë në moshën 22-vjeçare. Ndryshe, Çitaku po vazhdon me aktivitetet e saj edhe pse nuk harron t’i tregoj fansave rreth punës që bën.

Read More »

Ҫfarë po ha Egzona për mëngjes, do të befasoheni

Egzon është gruaja e këngëtarit të njohur, Albatrit Muqiqit, e cila tashmë është shumë e njohur dhe e dashur për publikun. Egzona është shumë aktive në rrjetet sociale, ku bën postime nga më të ndryshmet, shkruan ORAinfo. E kilogramët e tepërt kanë qenë shumë të përfolur për Egzonën. Por, duket se kjo gjë nuk po i bën aspak përshtypje asaj, pasi sot ka publikuar një foto në të cilën ka treguar ushqimin që po ha./ORAinfo/

Read More »

Elita ia shpërndau këngën e re, por do të befasoheni me çfarë emri e quan Gjiko

Elita Rudi dhe Gjiko janë çift shumë i komentuar në shtypin rozë. Ata javë më parë kanë kurorëzuar lidhjen e tyre me fejesë, pikërisht në ditëlindjen e Elitës, shkruan lajmi.net. Së fundi, reperi ka publikuar projektin e tij më të ri me titull “Bugatti”, që e solli në duet me Skerdin. Padyshim që Gjiko ka marrë përkrahjen e të fejuarës për këtë projekt, e cila shpërndau këngën në profilin e saj. “He Rrrreeem he”, ka shkruar Elita mbi video, ndërsa Gjiko ia kthen me “OJ XHYLLLL O BUGATTI, PO TNJEK REMA ME KAWASAKI”.

Read More »

Elita ia shpërndau këngën e re, do të befasoheni me çfarë emri e quan Gjiko

Elita Rudi dhe Gjiko janë çift shumë i komentuar në shtypin rozë. Ata javë më parë kanë kurorëzuar lidhjen e tyre me fejesë, pikërisht në ditëlindjen e Elitës, shkruan lajmi.net. Së fundi, reperi ka publikuar projektin e tij më të ri me titull “Bugatti”, që e solli në duet me Skerdin. Padyshim që Gjiko ka marrë përkrahjen e të fejuarës për këtë projekt, e cila shpërndau këngën në profilin e saj. “He Rrrreeem he”, ka shkruar Elita mbi video, ndërsa Gjiko ia kthen me “OJ XHYLLLL O BUGATTI, PO TNJEK REMA ME KAWASAKI”.

Read More »

“Naim shaci” sot ka ditëlindjen, do të befasoheni sa vite mbush

Donat Qosja është njëri nga aktorët më të pëlqyer kosovar. Ai për publikun u bë i njohur në rolin e Naimit tek seriali vendor “Kafeneja jonë” me të cilin tërhoqi më shumë vëmendje, shkruan lajmi net. E sot ‘Naim shaci’ ka një arsye më shumë për të festuar pasi ka ditëlindjen dhe mbush plot 44 vite. Përpos këtij roli Donati ka qenë i pranishëm edhe në projekte të tjera filmike dhe televizive. Ndryshe, Naimi gëzon një familje mjaft të shëndoshë i cili është i martuar me Rudina Qosjen dhe ka tre fëmijë.

Read More »

Hani një thelb hudhre para mëngjesit, do të befasoheni me rezultatin

Hudhra është luftuesja më e madhe e sëmundjeve të ndryshme, dhe ngrënia e saj në një stomak të zbrazët mund të bëjë shumë mrekulli të cilat ndoshta as nuk i keni imagjinuar. Të hani një hudhër në mëngjes para se të hani diçka tjetër, është sikur të konsumoni kundërhelmin para helmit, që do të thotë se helmi më pas nuk ka efekt. Për të shpjeguar këtë metaforë, do të thotë se ju e përgatitni stomakun për helmet dhe bakteret që do t’i merrni gjatë ditës përmes ushqimeve të ndryshme. Për shkak se hudhra është një antibiotik dhe një antioksidant, i cili e mbron stomakun tuaj nga infeksioni dhe sëmundjet. Kështu, kjo është ajo çfarë hudhra mund të bëjë për ju nëse e konsumoni në stomak të zbrazur: Rregullon shtypjen e gjakut Kjo është mënyra më e mirë për ta mbajtur nën kontroll shtypjen e gjakut. Hudhra ka aftësinë që të ulë shtypjen e lartë të gjakut, pa pasur nevojë që të merrni ilaçe të tjera, transmeton Gazeta Express. Lufton inflamacionin Inflamacioni, pa marrë parasysh se i cili..

Read More »