Arrijnë në Shqipëri vaksinat nga Turqia

Vijnë vaksinat nga Turqia, Aeroporti i Rinasit nesër i rikthehet funksionimit. Pak pas orës 15:00 të…

“Do të ndihmojmë familjet e tyre”, ministrja Balluku dhe Rama shprehin ngushëllimet për dy elektriçistët që vdiqën në Gjirokastër

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku, i ka shprehur ngushëllime familjes së elektriçistëve që humbën jetën sot…

Rama ‘krenohet’: “Këtë vit u përmbytëm më pak, shteti do kompensojë dëmet”

Kryeministri Edi Rama në një konferencë për shtyp ditën e sotme ka deklaruar se Shqipëria është…

Balluku: Në Kukës nisin fluturimet në pranverë! Me shitjen e aeroportit të Rinasit do të vijë një erë e re

Pak ditë pas shitjes së aeroportit të Rinasit, minstrja Belinda Balluku ka folur lidhur me problematikat…

Pse s’pati sukses reforma e hidrokarbureve? Rama: Ishte e kufizuar! Balluku paralajmëron privatin: Së shpejti, gjurmim…

Gjatë konferencës së përjavshme “Ekonomia në fokus”, kryeministri Edi Rama u pyet nga gazetarët se pse…

Ministrja Balluku nxjerr të dhënat: Nuk ka rritje të çmimit të energjisë elektrike që nga 2014!

Në konferencën e përjavshme “Ekonomia në fokus” bashkë me kryeministrin Rama ishte edhe ministrja e Energjetikës,…

Mirëmbajtja rrugore gjatë sezonit të dimrit, Balluku: Të gjitha kapacitetet në gatishmëri për të përballuar situatën

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka nisur zbatimin e planit të masave për mirëmbajtjen dimërore të akseve rrugore,…

Anulohet tenderi për rrugën Milot-Fier/ Ministria e Infrastrukturës: Oferta nuk përputhet me kriteret

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka anuluar tenderin për projektimin dhe ndërtimin e rrugës Milot-Fier. Ky…

Balluku: Durrësi dhe Shqipëria do të përfitojnë një port ndërkombëtar, me parametra modernë

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës Belinda Balluku ka vijuar inspektimet në Portin e Durrësit. Balluku deklaroi…

Denoncimi i PD për Milot-Fier: Koncesioni ka vetëm një ofertues, masakër financiare për qytetarët

Partia Demokratike deklaroi sot se po përgatitet farsa e një tjetër koncesioni, i destinuar të dështojë.…

Rama viziton kantierin e Bypasit të Vlorës: Po punohet me 3 turne, për të mbyllur një kryevepër të infrastrukturës sonë kombëtare

Kryeministri Edi Rama, ka vizituar nga afër punën në kantierët e Byppas-it të Vlorës, nën shoqërinë…

Deputeti i PS-së Anastas Angjeli pozitiv me koronavirus, vetëizolohet në banesë

Deputeti i Partisë Socialiste Anastas Angjeli ka rezultuar pozitiv me koronavisur. Mesohet se Angjeli është vetëkarantinuar.…