Aksionet me “Call Center”, Gjermania do të kërkojë ekstradimin e të paktën 6 të arrestuarve

Mashtrimet me “Call Center”, Gjermania do të kërkojë ekstradimin e të paktën 6 të arrestuarve. Bashkëpunimi…

Vaksinohet me AstraZeneca Presidenti i Gjermanisë, ja apeli për qytetarët

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, ka marrë sot dozën e parë të vaksinës antikoronavirus, të AstraZeneca.…

Macron pret nesër Ramën, kjo është arsyeja

Macron pret nesër Ramën, takimi me ftesë të presidentit të Francës. Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama…

Vendimi i EMAs- për AstraZenecan, pas Italisë edhe Franca dhe Gjermania rinisin procesin e vaksinimit

Pas vendimit të Agjencisë Evropiane të Barnave, që doli në përfundimin se vaksina AstraZeneca nuk shkakton…

Situata e rënduar nga COVID/ Virologu i njohur paralajmëron Gjermaninë

Varianti B.1.1.7 e bën virusin Corona më të rrezikshëm dhe më infektues, paralajmëron virologu i njohur…

Ambasadorja franceze: S’kemi ndryshuar qëndrim për vizat

Ambasadorja franceze: S’kemi ndryshuar qëndrim për vizat, Kosova ende s’i ka plotësuar garancitë. Kosovarëve edhe për…

Ish-ambasadori serb: Progresi në bisedimet me Kosovën këtë vit nuk është realist

Ish-ambasadori serb thotë se progresi në bisedimet me Kosovën këtë vit nuk është realist. Nuk është…

Tentoi të udhëtojë në Berlin me pasaportë false, arrestohet shtetasi i huaj

Policia e Kosovës ka arrestuar një shtetas të huaj në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”…

Ministri i Jashtëm gjerman pas deklaratave të Kurtit për bashkim me Shqipërinë: Jo ndryshimit të kufijve

Ministria gjermane e Punëve të Jashtme po zhvillon gjatë tre muajve të parë të vitit një…

E pabesueshme/ Ja si ndodh grabitja në qendër të Berlinit, hajdutët marrin çantat me para dhe i fusin brenda makinës së tyre

Një grabitje spektakolare e makinës që transportonte para ka ndodhur në orët e para të mëngjesit…

Kush është supermodelja e njohur që u vetëvra, kishte fëmijë me shqiptarin

Supermodelja Kasia Lendardt i dha fund jetës së saj ditën e djeshme, pikërisht në ditëlindjen e…

“Mund të kenë hyrë në vend variantet e reja të Covid”, Manastirliu zbulon situatën në vend nga pandemia

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka deklaruar sot se ka dyshime që në Shqipëri janë futur…