Tahiri: Të merren seriozisht kërkesat e gastronomëve

Zëvendëskryeministri kërkon që të zgjatet orari për gastronomët. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri, thotë se kërkesat…

Tahiri thotë se KQZ duhet të jetë e qartë nëse do i lejojë Kurtit të kandidojë për deputet

Besnik Tahiri thotë se KQZ duhet të jetë e qartë nëse do i lejojë Kurtit të…

Tahiri e quan të çuditshëm vendimin e Kushtetueses: Nuk e dimë a jemi ende qeveri në detyrë apo si?

Zëvendëskryeministri i parë, Besnik Tahiri, e ka quajtur të çuditshëm vendimin eGjykatës Kushtetuese për rrëzimin e…

Besnik Tahiri e përshëndet votimin e buxhetit, ka disa fjalë për VV-në

Besnik Tahiri ka përshëndetur votimin e buxhetit. Zëvendëskryeministri i legjislaturës së shtatë të Kuvendit të Kosovës,…

Besnik Tahiri ka një kërkesë për partitë politike

Besnik Tahiri ka bërë një kërkesë për partitë politike. Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Besnik Tahiri…

“S’e njohim Kosovën”, zëvendëskryeministri Tahiri: Deklaratat e Vuçiç, vazhdimësi e provokimeve të tij

Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri i ka cilësuar provokime deklaratat e presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiç, i cili…

Qeveria miraton strategjinë kundër korrupsionit deri në vitin 2023

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e së hënës ka miratuar strategjinë dhe planin e veprimit kundër…

Zëvendëskryeministri shkon në kufi, tregon a po paguajnë mërgimtarët Polisën e Sigurimit

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri ka vizituar pikën kufitare në Morinë. Ai përmes një postimi në…

Zëvendëskryeministri Tahiri: Vuçiqi po provokon që të duket burrë i mirë e Kosovën ta paraqesë si dele të zezë para BE-së

Tahiri: Vuçiqi po provokon që të duket burrë i mirë e Kosovën ta paraqesë si dele…

Flasin nga Qeveria, tregojnë a do të ketë mbyllje të Kosovës për fundvit

Festat e fundvitit po afrohen dhe ende nuk dihet se cilat do të jenë masat e…

Zëvendëskryeministri i Kosovës: S’është e nevojshme mbyllja totale për shkak të COVID, do analizojmë orën policore

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri deklaroi se mbyllja total e vendit për shkak të koronavirusit nuk…

A do të ketë mbyllje totale, flet zëvendëskryeministri Tahiri

Besnik Tahiri ka treguar nëse do të ketë apo jo mbyllje totale. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik…