Daçiqit tha se “Clintoni dhe Albrighti kanë gënjyer se Serbia ka kryer gjenocid”, reagon Vjosa Osmani

Osmani i reagon Daçiqit që tha se “Clintoni dhe Albrighti kanë gënjyer se Serbia ka kryer…

Shembull për qytetarët, presidenti italian do të vaksinohet kundër Covid-19

Presidenti i Italisë Sergio Mattarella, do të bëjë vaksinën anti Covid, por sigurisht pa gëzuar asnjë…

Tre ish-presidentët amerikanë dalin vullnetarë: Do ta marrim vaksinën para kamerave për të dëshmuar që është e sigurt

Ish-presidentët amerikanë Barack Obama, George W. Bush dhe Bill Clinton, janë shprehur të gatshëm që në…

Nervozohet Ahmeti: Nëse shtatorja e Fadil Vokrrit s’ka lidhje me të, se lejojmë në Prishtinë

Reagon Shpend Ahmeti. Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, po duket se është irrituar me formën se…

Biden përmend faktin se një rrugë në Kosovë mban emrin e djalit të tij

Biden krenohet në fushatë elektorale, përmend faktin se një rrugë në Kosovë mban emrin e djalit…

Sondazhet e vendosin në një pozitë që askush nuk ishte në 193 vitet e fundit: Biden ka epërsi që vështirë se mund ta përmbys Trumpi

Ish-nënpresidenti, Joe Biden po e dominon në sondazhe presidentin, Donald Trump. Por, zgjedhjet nuk kanë mbaruar…

“I gjithë ekuipazhi vdiq në 90 sekonda”/ Publikohet biseda sekrete mes Putin dhe Clinton

Mediat e huaja kanë publikuar bisedën sekrete mes Presidentit të SHBA, Bill Clinton, me Presidentin e…

Grenell i reagon ish-zëdhënësit të Klintonit: Kosova dhe Serbia vazhdojnë të jenë prioritet i Trump

Grenell i reagon ish-zëdhënësit të Klintonit. Richard Grenell, i dërguari special i presidentit Donald Trump për…

Trump godet Zëdhënësin e Clintonit, premton se Kosova dhe Serbia do të jenë prioritet i Trumpit

I dërguari special i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka reaguar…

Clinton i shkruan letër skultporit kosovar që bëri bustin e senatorit Bob Dole

Bill Clinton i shkruan letër skultporit kosovar që bëri bustin e senatorit Bob Dole. Ish-presidenti i…

Bill Clinton sot feston 74-vjetorin, edhe kosovarët bashkë me të

William Jefferson Clinton, i njohur si Bill Clinton, u lind më 19 gusht në vitin 1946…

Biden zgjodhi si kandidate për nënpresidente një senatore, reagon Clinton dhe Obama

Joe Biden, kandidati demokrat për zgjedhjet presidenciale të SHBA-ve, ka zgjedhur senatoren e Kalifornisë, Kamala Harris,…