22 vjet nga fillimi nga ndërhyrja e NATO-s ndaj caqeve serbe

Bëhen 22 vjet nga fillimi i sul.meve të NATO-s ndaj caqeve serbe. Sot mbushen 22 vjet…

Things We’ll Miss The Most About Obama

These are sad times. No matter whether you’re a Trump or a Clinton supporter – we’re…

Grenell i reagon ashpër Ischingerit, pasi i tha të mos merret me Albin Kurtin

Për disa ditë me radhë, ish-emisari i Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka drejtuar…

Flet sërish Grenell, thotë se ndërkombëtarët s’kanë investuar në Kosovë që Kurti të vijë e ta shpërbëjë atë

Grenell ka thënë se ndërkombëtarët nuk kanë investuar në Kosovë që Kurti të vijë e ta…

Grenell s’ka të ndalur, publikon komunikatën e LVV-së kundër Izraelit: Ky është diskurs i rrezikshëm për një aleat të SHBA-së

Grenell publikon komunikatën e LVV-së kundër Izraelit: Ky është diskurs i rrezikshëm për një aleat të…

Ish-këshilltarja e Kurtit i reagon Grenellit

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas akuzave të ish-emisarit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi Richard Grenell, se Albin…

Daçiqit tha se “Clintoni dhe Albrighti kanë gënjyer se Serbia ka kryer gjenocid”, reagon Vjosa Osmani

Osmani i reagon Daçiqit që tha se “Clintoni dhe Albrighti kanë gënjyer se Serbia ka kryer…

Shembull për qytetarët, presidenti italian do të vaksinohet kundër Covid-19

Presidenti i Italisë Sergio Mattarella, do të bëjë vaksinën anti Covid, por sigurisht pa gëzuar asnjë…

Tre ish-presidentët amerikanë dalin vullnetarë: Do ta marrim vaksinën para kamerave për të dëshmuar që është e sigurt

Ish-presidentët amerikanë Barack Obama, George W. Bush dhe Bill Clinton, janë shprehur të gatshëm që në…

Nervozohet Ahmeti: Nëse shtatorja e Fadil Vokrrit s’ka lidhje me të, se lejojmë në Prishtinë

Reagon Shpend Ahmeti. Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, po duket se është irrituar me formën se…

Biden përmend faktin se një rrugë në Kosovë mban emrin e djalit të tij

Biden krenohet në fushatë elektorale, përmend faktin se një rrugë në Kosovë mban emrin e djalit…

Sondazhet e vendosin në një pozitë që askush nuk ishte në 193 vitet e fundit: Biden ka epërsi që vështirë se mund ta përmbys Trumpi

Ish-nënpresidenti, Joe Biden po e dominon në sondazhe presidentin, Donald Trump. Por, zgjedhjet nuk kanë mbaruar…